ROG G513IE-HN065 laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

Şu anda bu cihazda 3200MHz 16 GB RAM var ben 3200MHz 8 GB RAM eklemesi yapabilir miyim peki? Yoksa sadece 16 GB mı ekleyebilirim?

RAM'larin aynı veya farklı marka olması lazım mı?

16 GB eklemen gerekli ya da 8x2 alıp 16 GB satabilirsin bu arada RAM'lerin aynı marka ve model olması çok daha iyi olacaktır stabil olması açısından. Ben olsaydım 8x2 alırdım aynı marka model 16 GB satardım RAM'leri çok kolay sarı sitede satabilirsin.

Single Channel'ın bazı oyunlarda bu kadar etki ediceğini bilmiyordum. Genel olarak Dual Channel ile arasında çok fark yokken. Örneğin sizde Forza Horizon'da gayet normal fps değerleri alırken valo csgo lol'de bayaa düşük almanız, aradaki fark uçurum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En kısa zamanda 8 ya da 16GB bir RAM alıp Dual Channel yapmalısın. Sorun muhtemelen çözülücektir.

Çok teşekkür ederim aslında şuan attığım görseli yeni bir konu olarak paylaştım ama hala onay beklediği için şimdi atıyorum. Cihaza hdmi girşine monitör taktığımda işlemciye bağlanıyor. Ben ekran kartının kullanılmasını istiyorum ve ekran kartında display port simgesi gözüküyor lakin cihazımda display port girişi yok. Ne yapmam gerekir
Single Channel'ın bazı oyunlarda bu kadar etki ediceğini bilmiyordum. Genel olarak Dual Channel ile arasında çok fark yokken. Örneğin sizde Forza Horizon'da gayet normal fps değerleri alırken valo csgo lol'de bayaa düşük almanız, aradaki fark uçurum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En kısa zamanda 8 ya da 16GB bir RAM alıp Dual Channel yapmalısın. Sorun muhtemelen çözülücektir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-16 043752.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-16 043752.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 8
Performansın artmasi için mux'u açın, hem gpu'dan tam verim alırsınız hem de tek kanal bellek olması çok etkilemez. Bir de turbo mod değilde performans modunda kullanmayı deneyin daha yüksek performans verebiliyor bazılarında. Görüntü için de muxa aldığınızda birdaha deneyin sorununuzu çözebilir.

Hocam zaten sıkıntıda orada. Cihazda Mux Switch yok.
Performansın artmasi için mux'u açın, hem gpu'dan tam verim alırsınız hem de tek kanal bellek olması çok etkilemez. Bir de turbo mod değilde performans modunda kullanmayı deneyin daha yüksek performans verebiliyor bazılarında. Görüntü için de muxa aldığınızda birdaha deneyin sorununuzu çözebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı