ROG Gladius 2 Nasıldır?

Remaster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Müehendisi
Arkadaşlar 300-450₺ arasında bir mouse bakıyorum. ROG Gladius 2 modeli kafama yattı. Hakkında pek şikayette göremedim, kullanıcıları memnun. Fakat Origin diye ayrı bir modeli daha var ne fark var anlamadım.

Sizin bu fiyat bandında önerebileceğiniz neler var. Açıkçası kablosuz olsa daha iyi olurdu fakat bu fiyata Harpoon kablosuz modeli falan var onlar da elime küçük gelir. Şu an kullandığım mouse Rival 600 ve elime çok iyi oturuyor. Fakat malum problemden ötürü değiştiriyorum :(

Klavyem Corsair K70 MK2 bu arada. Corsair olsa daha iyi olur ama Corsair fareleri genellikle tuşları tümleşik yapıda gövdeye bağlı oluyor. Bu şekilde istemiyorum.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz fare gayet güzel. Origin modeli turuncu renkli ve RGB aydınlatmasız. Şahsen Origin modelini ben tercih etmem. Asus ROG Pugio da güzel faredir, alternatif olarak düşünebilirsiniz. Benim de bir sorum olacak. Rival 600 hakkında malum problem demişsiniz. Nedir o malum problem? Ben de almayı düşünüyordum ve daha önce hiç rastlamadım.

Pugio kıç kısmı çok yüksek görünüyor resimlerde o yüzden düşünmüyorum.
Rival 600 lerde yandaki kauçuğun altındaki yapıştırıcı akıyor ve yerinden oynuyor. Onun haricinde malzeme kalitesi ve ele oturması çok iyi aslında ama elin yapış yapış olunca bir anlamı kalmıyor.

Kablolusuz almak istiyorsanız Corsair Harpoon RGB öneririm ama büyük gelir diyorsanız Logitech G703 alınabilir.
Harpoon küçük gelir elime. Hele Rival 600 den sonra çok sıkıntı yaşarım. G703 araştırmıştım internetten güzel mouse gerçekten kablosuz olması da hoş ama orta tekerleğinde kronik sorun varmış. Logitech garantisi çok iyi bir firma olabilir ama inanın artık kronik sorunlu ürünlere bulaşmak istemiyorum.
Rival 600 ü alırken de sürekli yapışkan akma, yükseklik sensörünün çalışmaması sıkıntılarını okudum, buna rağmen bilerek isteyerek aldım ve bu problemlerin ikisi de mevcut su anda. Artık SS bulaşacağım son marka olur.

Orta tekerlek sıkıntısını G603 çok yaşayan vardı ama G703 bayağı azdı ama evet var maalesef 😒

Corsair Dark Core RGB bakabilirsiniz bütçeniz yetiyorsa.
Çok gereksiz fazla tuşu var daha sade istiyorum ve o kadar para vermek istemiyorum. Sanırım kablolu olması dışında Gladius 2 benim için en doğru seçim olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı