ROG STRIX B550-F Gaming Ethernet bağlantısı gelmiyor

Maslany

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba; geçenlerde ekran kartımı değiştim ve BIOS falan güncelledim. O günden sonra masaüstü bağlantım Ethernet kablosu ile bir türlü PC bağlanmıyor. Modemi resetliyorum ancak o zaman 1 kez bağlanıyor. Bilgisayarı aç kapa yapınca tekrar internet yok diyor. Bunu nasıl çözerim?

Sanırım sitesinden LAN yazan driver indirmem gerekli. LAN yazan görseli indirdim ama setup'a tıklıyorum bir şey yüklenmiyor. Ya da yükleniyor mu bilmiyorum.

1bb57f91-e2ab-4193-a836-ae5962bfdc30.jpg
26e4bf69-24aa-4332-ae64-788b62354c05.jpg

BIOS'tan onboard lan Controller benzeri bir ayar varsa kapatıp açın. Sorun sürücülük değil gibi, aygıt hiçbir şekilde gözükmüyor.

Hocam nereden ne kapatacağım pek anlamıyorum da.

Aygıt gözükmüyor sürücü yükleyemezsiniz bu durumda.

Hocam anlamadığım aygıt gözükmese şimdi mesela BIOS'a girmek için PC aç kapa yaptım Ethernet ile bağlandı. Ama demin bağlanmıyorda nasıl oluyor bu iş :D Yani aygıtı görmese arada bir nasıl bağlanıyor Ethernet ile

Dosya Ekleri

• IMG-20230806-WA0004.jpg
    IMG-20230806-WA0004.jpg
    106,5 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Hocam nereden ne kapatacağım pek anlamıyorum da.

Hocam anlamadığım aygıt gözükmese şimdi mesela BIOS'a girmek için PC aç kapa yaptım Ethernet ile bağlandı. Ama demin bağlanmıyorda nasıl oluyor bu iş :D Yani aygıtı görmese arada bir nasıl bağlanıyor Ethernet ile

Onboard Devices Configuration kısmında olması gerek. İnternete bağlandığında aygıt yöneticisinde internet aygıtı gözüküyor mu peki?

Onboard Devices Configuration kısmında olması gerek. İnternete bağlandığında aygıt yöneticisinde internet aygıtı gözüküyor mu peki?

Hocam demin BIOS'a girmek için PC kapa aç yaptım mesela Ethernet baglantısı geldi. Ama gene kapatıp açsam gelmiyor. Şu anda lan gözüküyor aygıt yöneticinde ama konuyu açarken attığım resimde gözükmüyordu.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-06 at 13.06.31.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-06 at 13.06.31.jpeg
    155 KB · Görüntüleme: 41
Hocam demin BIOS'a girmek için PC kapa aç yaptım mesela Ethernet baglantısı geldi. Ama gene kapatıp açsam gelmiyor. Şu anda lan gözüküyor aygıt yöneticinde ama konuyu açarken attığım resimde gözükmüyordu.

Kararsızlık var demek ki. BIOS'tan dediğim ayarı yapın, olmadı önceki BIOS sürümüne dönün.

Yeni konular

Geri
Yukarı