ROG STRIX ekran kartı LED'i nasıl kapanabilir?

Emrepkr

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam.
ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti ekran kartım var.
Kartın üzerinde ARGB'yi kapatma tuşu mevcut, lakin kapatıyorum ama sistemi yeniden başlattığımda tekrardan kapatmamışım gibi yanmaya devam ediyor.
ARGB'yi tekrardan açacaksa neden bir buton var ki?
Sizin tavsiyeniz nedir nasıl devre dışı bırakabilirim?
ARGB konektörünü çıkarmak haricinde.

Bilgisayarda herhangi bir ARGB programı mevcut değil Aura Sync vesaire...

Dosya Ekleri

• IMG_20231008_024518.jpg
    IMG_20231008_024518.jpg
    231,3 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20231008_025504.jpg
    IMG_20231008_025504.jpg
    208,2 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20231008_024912.jpg
    IMG_20231008_024912.jpg
    273,7 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu program içinden ledleri kapatıyorum ama programın arka planda çalışmaması için kendisini de kapatınca tekrar yanıyor.
Ya uygulamayı kapatma ya da ledlerin kablosunun bağlantısını kes. Ama bence hiç kablolarla uğraşma. Uygulamayı kapatma arkada.

Ya uygulamayı kapatma ya da ledlerin kablosunun bağlantısını kes. Ama bence hiç kablolarla uğraşma. Uygulamayı kapatma arkada.
Program gereksiz derecede sistem kaynağı sömürüyor. Hatta bu sorun hakkında açılmış konular var. Ben en iyisi led kablosunu sökeyim kurtulayım.

Peki dostum. İyi günler.
@kopkeliekmek neden beğenmeme attın?
Led kabloların bağlantısını kesmek karta zarar verebilir. Geri dönüşü olmayan yollara sokabilir. Kartın piyasa değerini düşüreceği bariz zaten. Saçma bir fikir.

Led kabloların bağlantısını kesmek karta zarar verebilir. Geri dönüşü olmayan yollara sokabilir. Kartın piyasa değerini düşüreceği bariz zaten. Saçma bir fikir.
Karta ne gibi zarar verecek? Yüksek volt gelecek de kart mı patlayacak? Az volt gelecekte kartı mı açılmayacak? Eğer sıkıntılı bir durum olsa neden kablosu takılıp çıkarılabilsin? Ledleri giden elektriği kesmek dışında bir işe yaramaz o kablo.

Yeni konular

Geri
Yukarı