ROG STRIX G16 2023 alındıktan sonra ne yapılmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bu süreç zarfında tam yükte ve tam değerlerde çalıştı, bataryayla ilgili hiçbir sorun görmedim, azalma ve thorttle olmadı.
Göremezsiniz zaten ekran kartı ve işlemci aynı anda kullanılmıyor. Timespy testi ve gerçek oyun testi sonucu ortaya koyacak.

Multi Core puanı az geldi, fanlar düzeldikten sonra mı bu puanı verdi? Yandan bir de HWMonitor ile göstermeniz iyi olur hocam.
Hocam şöyle tek renderlık aldım hemen isteğiniz üzere. 10 dk lıktan hemen sonra tek render da almıştım bunda yüksek çıktı.

Dosya Ekleri

• 1C1CD673-FCA9-48BA-AFA4-A4A005EB755E.jpeg
    1C1CD673-FCA9-48BA-AFA4-A4A005EB755E.jpeg
    345,2 KB · Görüntüleme: 321
Multide 21-22K alması lazım bu arada. Ona göre az diyoruz.

Dikkatimi çeken 120W'ye çıkmış olması GPU'nun en fazla, eski modellerde Dynamic Boost devreye girmiyordu benzer sorun olabilir gibi, eğer öyle bir durum varsa daha fazla puan alacaktır.

Dikkatimi çeken 120W'ye çıkmış olması GPU'nun en fazla, eski modellerde Dynamic Boost devreye girmiyordu benzer sorun olabilir gibi, eğer öyle bir durum varsa daha fazla puan alacaktır.
Yani cihaz daha yeni BIOS ve birtakım güncellemelerle düzeleceğine inanmaktayım. Yeterki donanımsal bir sorun olmasın.
Şu ana kadar az tecrübemde olsa yükte bir sorunu yok.
Soğutması fena değil.
Henüz daha 2 güncelleme almış cihaz BIOS tarafındanda. Bekleyip göreceğim.

Aslında turbo mod yerine elle müdahale etsek 140watt kullanma olasılığı nedir? Çünkü müdahale edebiliyorum ordaki bara, işe yarayabilir mi?

Önceki modellerde de BIOS güncellemesiyle düzelmişti, daha da yükseleceğini düşünürsek gayet iyi puan.

Aslında Turbo mod yerine elle müdahale etsek 140watt kullanma olasılığı nedir? Çünkü müdahale edebiliyorum oradaki bara, işe yarayabilir mi?

Fan durumunu diyorsan etkisi olmaz, zaten Dynamic Boost devreye girmiyor sadece, BIOS güncellemesiyle çözülebilir bir durum.

Ürün 140W TGP ile geliyor. 120 ye kadar çıkıyor. Adaptör yetmiyor. Umarım bataryadan yeme durumları da yaşanmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı