ROG STRIX G16 2023 laptopta klavyeden cızırtı sesi gelmesi normal mi?

• Konuyu başlatan isoZz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 974
Her laptopta olabilecek normal bir sesmiş hocam. Herhangi bir işlem yapmadım soruyu sorduğumda laptop 1 haftalık bile değildi hatta.
Bende de aynı problem var, ram ile işlemci arasında bir yerde cızırtı sesi geliyor, cihaz yükte olsun olmasın. Peki bu ses tam olarak neyden kaynaklanıyor, üstteki mesajlarda SSD demişlerdi. Ama bana bu yanıt geldi(ekte görsel). Ayrıca performans konusunda bir problem yaşadın mı? Performans düşüşü olabilir, performans yetersizliği olabilir, ısınma olabilir.

Her laptopta olabilecek normal bir sesmiş hocam. Herhangi bir işlem yapmadım soruyu sorduğumda laptop 1 haftalık bile değildi hatta.
Bende de aynı ses var, bu ses ram ile işlemci tarafından bir yerden geliyor. Sanırsam siz ssd den kaynaklandığını düşünüyorsunuz. Fakat bana birisi böyle bir cevap verdi. Ayriyeten cihazda performans düşüşü, performans düşüklüğü ve ısınma problemleri var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-08-20-17-09-764_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-11-08-20-17-09-764_com.google.android.youtube.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2023-11-08-20-17-09-764_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-11-08-20-17-09-764_com.google.android.youtube.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Bende de aynı problem var, RAM ile işlemci arasında bir yerde cızırtı sesi geliyor, cihaz yükte olsun olmasın. Peki bu ses tam olarak neden kaynaklanıyor, üstteki mesajlarda SSD demişlerdi. Ama bana bu yanıt geldi(ekte görsel). Ayrıca performans konusunda bir problem yaşadın mı? Performans düşüşü olabilir, performans yetersizliği olabilir, ısınma olabilir.

Bende de aynı ses var, bu ses RAM ile işlemci tarafından bir yerden geliyor. Sanırsam siz SSD'den kaynaklandığını düşünüyorsunuz. Fakat bana birisi böyle bir cevap verdi. Ayrıyeten cihazda performans düşüşü, performans düşüklüğü ve ısınma problemleri var mı?

Hocam SSD'den memnun olmadığım için Samsung EVO 980 Pro aldim laptopun kendi SSD'sini depolama olarak kullanıyorum. Onun haricinde bir sorun yok şu anlık. Isınma sorunu performans düşüklüğü de yok.

Hocam SSD'den memnun olmadığım için Samsung EVO 980 Pro aldim laptopun kendi SSD'sini depolama olarak kullanıyorum. Onun haricinde bir sorun yok şu anlık. Isınma sorunu performans düşüklüğü de yok.
ister yükte olsun veya olmasın, bilgisayarınızdaki cızırtı sesi devam ediyor mu hala?

Bendeki de 4060lı model. Sizde cızırtı sesi çok mu fazla? Bir de bende bazen rastgele herhangi bir klavye tuşu algılamıyor anlık olarak. Siz yaşadınız mı böyle bir sorun?
Cihazı çok fazla kullanmadığım için ben öyle bi sıkıntı yaşamadım ama normal Google da gezinirken klavyeden yana bi sıkıntı yaşamadım.
Ayriyeten, laptop kapalıyken ve şarjı 100 değilken şarja taktığımda yani LED turuncu yandığında yine tuhaf bi cızırtı sesi geliyor, bu sizde de var mı?

Cihazı çok fazla kullanmadığım için ben öyle bir sıkıntı yaşamadım ama normal Google da gezinirken klavyeden yana bir sıkıntı yaşamadım.
Ayrıyeten, laptop kapalıyken ve şarjı 100 değilken şarja taktığımda yani LED turuncu yandığında yine tuhaf bir cızırtı sesi geliyor, bu sizde de var mı?

Fikrim yok hocam laptopu genelde şarjda kullanıyorum. Ama ASUS desteğe klavye tarafından gelen cızırtıyı sorduğumda normal demişti. MyASUS üzerinden müşteri temsilcisine yazın kafanıza takıldıysa. Çözüm bulurlar eğer şarja takınca gelen ses normal değilse.

Fikrim yok hocam laptopu genelde şarjda kullanıyorum. Ama ASUS desteğe klavye tarafından gelen cızırtıyı sorduğumda normal demişti. MyASUS üzerinden müşteri temsilcisine yazın kafanıza takıldıysa. Çözüm bulurlar eğer şarja takınca gelen ses normal değilse.
Bana da coil whine dendi ama yükte değilken de ses çıkması rahatsız edici, sessiz bi odada oturunca gerçekten ses rahatsız ediyor.

Bir kaç kişiye de sordum, bu ses genellikle 4080 gibi kartlarda geliyormuş, 4060larda pek duyulmamış.

Bana da coil whine dendi ama yükte değilken de ses çıkması rahatsız edici, sessiz bi odada oturunca gerçekten ses rahatsız ediyor.

Bir kaç kişiye de sordum, bu ses genellikle 4080 gibi kartlarda geliyormuş, 4060larda pek duyulmamış.
Hocam sessiz odada otururken rahatsız edecek kadar bir ses gelmiyor bende. Ben en ufak bir sesten bile rahatsız olan biriyim ama hiç fark etmiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı