ROG STRIX G16 2023 VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR hatası

• Konuyu başlatan Zenga
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 298

Zenga

Centipat
Mavi ekran sorunu ile karşılaşan var mı arkadaşlar? Ayrıca boş olduğunuz bir anda SSD'nizin son sürümü ne zaman yüklenmiş buraya yazarsanız sevinirim. Benim SSD driverından kaynaklı bir problem olabileceğini düşünüyorum. Yardımcı olmak isteyen varsa her türlü yardıma açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güvenli modda sileceksiniz, sonra güvenli moddan çıkıp indirdiginiz setup driveri hemen kuracaksınız. Eğer internete bağlı olursa windows 11 eski sürümü de otomatik kurar zaten siz ellemeden.
Hocam dediğinizi aynen yaptım şuan intel support üzerinden otomatik olarak indirildi ve yüklendi ancak ekran kartı tarafında başka bir şey yapmama gerek var mı?

Hocam güvenli modda sileceksiniz, sonra güvenli moddan çıkıp indirdiginiz setup driveri hemen kuracaksınız. Eğer internete bağlı olursa windows 11 eski sürümü de otomatik kurar zaten siz ellemeden.
1 eski sürümü kurdum. Umarım yeni sürümde düzeltirler ve bidaha almam aynı hatayı.

Son düzenleme:
Hocam dediğinizi aynen yaptım şu an Intel Support üzerinden otomatik olarak indirildi ve yüklendi ancak ekran kartı tarafında başka bir şey yapmama gerek var mı?

1 eski sürümü kurdum. Umarım yeni sürümde düzeltirler ve bir daha almam aynı hatayı.

Hayır bir şey yapmana gerek yok. Sürücüyü Windows 11 sağ olsun bazen bozuk kuruyor cihaz. Ekran gidip geliyor ve öyle kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

@Artoria Pendragon bu RAM

Bu SSD'ye karar kıldım. 1 kaç hafta içinde alacağım. Uyumsuzluk ya da kötü dediğin bir şey var mı hocam?
Hocam sizde de ekran gidip geliyor ve kararıyor mu? Bana özel değil sanırsam mavi ekrandan sonra az önce olay vuku buldu.

Hocam sizde de ekran gidip geliyor ve kararıyor mu? Bana özel değil sanırsam mavi ekrandan sonra az önce olay vuku buldu.
genelde nvidia'yı kurunca yapar o dediğini hocam. güncellemiş olabilir. yani kronik sorun vs hiçbir şey yok çok şükür laptoplarda. tamamen yazılımsal sorun çekeriz anca.
onunda sebebi windows11 in daha kendini kanıtlayamamış olması. yükleme ekranlarında donuyor görüntü gidip geliyor ve bozuk sürücü tamamlamış oluyor. bu sebeple böyle hatalar alıyoruz. eğer için rahat etmiyorsa nvidia'nın sitesinden son sürüm setup indir, DDU ile güvenli modda internet kesikken driverları kaldır. Güvenli moddan çık ama internetin olmasın, elinde setup'u kur ve yoluna sorunsuz devam et.

genelde nvidia'yı kurunca yapar o dediğini hocam. güncellemiş olabilir. yani kronik sorun vs hiçbir şey yok çok şükür laptoplarda. tamamen yazılımsal sorun çekeriz anca.
onunda sebebi windows11 in daha kendini kanıtlayamamış olması. yükleme ekranlarında donuyor görüntü gidip geliyor ve bozuk sürücü tamamlamış oluyor. bu sebeple böyle hatalar alıyoruz. eğer için rahat etmiyorsa nvidia'nın sitesinden son sürüm setup indir, DDU ile güvenli modda internet kesikken driverları kaldır. Güvenli moddan çık ama internetin olmasın, elinde setup'u kur ve yoluna sorunsuz devam et.
Dediğinize katılıyorum hocam sadece yazılımsal bazı eksikleri var ileride gelecek güncellemeler ile asıl boyutuna ulaşacaktır cihaz. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Geri
Yukarı