ROG STRIX G16 kullanmadan önce 3 saat şarj etmemek

tayfuncimen

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Yakın zamanda bir ASUS ROG STRIX G16 edindim fakat kullanım kılavuzunda yazan "kullanmadan önce 3 saat şarj ediniz" uyarısını yeni nesil pildir diyerek dikkate almadım ve şarj etmeden birazcık kullandım sonrasında şarja bıraktım sanırım. Yerini değiştirdim falan. Ne gibi bir etkisi olur ne yapmalıyım? Garantisi de varken bir şey yapılabilir mi? Normalde saat olarak ömrü ne kadar gidiyordur bilmiyorum da nasıl test edeceğim? 3 saat şarj ne gibi bir etki yapıyor? Normal kullanımdaki saati mi kısalıyor yapmayınca yoksa bataryanın yıllık kullanım ömrünü mü uzatıyor? Ben şarj etmedim diye atıyorum batarya 5 saat çalışıyorsa normalinde bende 2 saat mi çalışacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar abartı etkileri olmaz. Dediğiniz gibi yeni nesil pillerde pekte bir işe yaramıyor. Bende zamanında laptop'umu aldığımda direk alıp şarja takılı iken kullanmaya devam etmiştim. Ve üstünden 7-8 sene geçti bataryasında hiçbir sorun yaşamadım hala daha bataryası sağlam. Kasası dağıldı bataryasına birşey olmadı. Ama tavsiyemdir oyun vs oynayacaksanız bataryayı söküp şarja bağlayıp kullanmanız. Batarya ömrünü gerçekten kısaltıyor şarjda ve batarya takılı iken kullanmak.

Geri
Yukarı