ROG STRIX G16 vs Zephyrus G16

Bütçe
35-40k

awaree

Centipat
Daha fazla  
Selam bu sene YKS'ye gireceğim ve yönetim bilişim sistemleri istiyorum bu yüzden kendime hem oyun oynayabileceğim hem de okulda, kütüphanede kullanabileceğim sağlam bir laptop almak istiyorum. Biraz araştırma sonucu bu iki laptop arasında kaldım. Herhangi birini kullanan varsa yorumlarını belirtebilirse çok sevinirim. Bu ikisi arasında seçim yapmak gerekirse hangisini tercih etmeliyim? Artı eksileri nelerdir? GPU watt değerleri iyi midir? Tek bildiğim Zephyrus modelinin biraz daha ince ve parça kalitesinin daha iyi olduğu. Benzer fiyatlara başka öneriniz olursa da önerilere açığım. Bir de mesela STRIX'te N3194 numaralı olanı koydum fakat N3195 96 falan diye böyle farklı numaralı olanları da var ama özellikler birebir aynı, onların farkı nedir? En yüksek numaralı olanı mı tercih etmek lazım en son yenilenen o gibi, yani N3194 ve N3196 arasında bir şey fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zephyrus daha çok taşınabilirlik odaklı, daha hafif ve daha kaliteli bi' model. Ekran kartı 120W, STRIX 140W ve işlemcisi daha zayıf haliyle. Tasinabilirlik önemliyse alınabilir.

Zephyrus daha çok taşınabilirlik odaklı, daha hafif ve daha kaliteli bi' model. Ekran kartı 120W, STRIX 140W ve işlemcisi daha zayıf haliyle. Tasinabilirlik önemliyse alınabilir.
Teşekkürler cevabınız için. Taşınabilirlik önemli olacak gibi gözüküyor ve daha ince, hibrid bir laptop gibi olduğu için Zephyrus'tan yana şuan gönlüm fakat aradaki performans farkı ne kadar olur? Hiç bi inceleme karşılaştırma bulamadım :(

Teşekkürler cevabınız için. Taşınabilirlik önemli olacak gibi gözüküyor ve daha ince, hibrid bir laptop gibi olduğu için Zephyrus'tan yana şu an gönlüm fakat aradaki performans farkı ne kadar olur? Hiçbir inceleme karşılaştırma bulamadım :(

İşlemciler arası %10 civarı fark var, alternatif olarak bu modele bakabilirsin, hem daha uygun hem de iki modelden yüksek pil ömrü sunacaktır işlemcisinden dolayı. Ama performans olarak geride kalıyor CPU'su.

Bu arada 40 civarına çıkıyorsan 4060 STRIX düşünülebilir, daha uyguna TUF'la da kapatabilirsin.

Şu an attığın zephyrus modelini kullanıyorum. Ben gayet memnunum performansı açısından. Valorant gibi oyunlarda 280 üstü rahat, 300 fps genelde, 350-400 fps de ara sıra alıyorum. Çok ince bir bilgisayar, bunu söyleyebilirim. Ayrıca çok hafif, bir iş bilgsayarı gibi. Biraz fazla ısınma sorunu var, onu da turbo fanla çözebilirsin bence. Genel olarak güzel.

Şu an attığın zephyrus modelini kullanıyorum. Ben gayet memnunum performansı açısından. Valorant gibi oyunlarda 280 üstü rahat, 300 fps genelde, 350-400 fps de ara sıra alıyorum. Çok ince bir bilgisayar, bunu söyleyebilirim. Ayrıca çok hafif, bir iş bilgsayarı gibi. Biraz fazla ısınma sorunu var, onu da turbo fanla çözebilirsin bence. Genel olarak güzel.
Reis bende zephyrus g16 almayı düşünüyorum da ısınma probleminde artış var mı bir de fan sesi çok fazla oluyor mu kütüphane gibi ortamlarda bulunuyorum da

Geri
Yukarı