ROG STRIX G17 oyun oynarken CPU 98 derece oluyor

hayat acimasiz

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Göreceğiniz üzere işlemci resmen yanıyor. ASUS'la konuştum format atmamı eğer düzelmezse donanımsal bir sıkıntı olabileceğini söyledi. Formatladım ama hala değerler aynı. Aleti alalı 1 sene oldu. Macundan kaynaklanıyor olabilir mi?
PC modeli: G713QR.

fps.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Göreceğiniz üzere işlemci resmen yanıyor. ASUS'la konuştum format atmamı eğer düzelmezse donanımsal bir sıkıntı olabileceğini söyledi. Formatladım ama hala değerler aynı. Aleti alalı 1 sene oldu. Macundan kaynaklanıyor olabilir mi?
PC modeli: G713QR.

Eki Görüntüle 1434361
Son durum nedir hocam, ne yaptınız servise mi gönderdiniz?

1- BIOS Update / Driver Update
2- Undervolt
3- Termal macun
Şeklinde sırasıyla çözümleri deneyin, sonunda neredeyse kesin olarak sıcaklıkta azalmaya ulasırsınız (özellikle undervoltta, ThrottleStop'la nasıl yapılacağına dair tonla video bulabilirsiniz)

Bunlara rağmen yine düşme olmaz ise donanımsal bir sorun olabilir belki.

R9 5900HX olan modeli mi? Bu modelin bu kadar ısınması sanki normal gibi, bu modele sahip başka bir ASUS ROG serisine bakmıştım, o da AAA oyunlarda 90-95+ derecelerde geziyordu.

R9 5900HX olan modeli mi? Bu modelin bu kadar ısınması sanki normal gibi, bu modele sahip başka bir ASUS ROG serisine bakmıştım, o da AAA oyunlarda 90-95+ derecelerde geziyordu.
Bende ki 5900HX ve RTX 3080 modeli. Bende God of war da CPU MAX 87 GPU 77 dereceyi gördüm. Çok nadir 90-93 arasına geldi 4900 RPM de fakat genelde 80-90. Ama @hayat acimasiz ın cihazında bariz şekilde sıkıntı var çünkü yüksek RPM de çalışmasına rağmen dereceler çok yüksekte.

Evet arkadaşlar cihaz yaklaşık 35 gün sonra garantiden geldi. Raporda genel ve termal bakım yapılarak ısınma sorununun giderildiği yazıyor ancak durum bu :D Desteğe yazdım bekliyorum şu an.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 82

Geri
Yukarı