ROG-STRİX G513 laptop uyku moduna geçmiyor

SoapMactavish

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Asus ROG-STRİX G513 laptop kullanıyorum. Ne zaman olduğundan emin değilim ama eskiden uyku moduna geçen bilgisayarım şu an uyku moduna geçmiyor. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalar sonuç vermedi. Güç seçeneklerini denedim Cmd'den uyku moduna geçmesini engelleyen bir şey var mı ona da baktım ama bir şey bulamadım. Uyku moduna geçirmek istediğim zaman ekran ve klavyenin ışıklandırması kapanıyor ama arkaplanda diğer bütün aktiviteler devam ediyor. Ek olarak cihaz uyku moduna geçtiği zaman Klavye ışıklandırmasında bir animasyon oluyor bu laptop serisini kullananlar bilir. O animasyon da oynamıyor artık. Aklıma RAM geliyor. Cihaza ek olarak RAM takviyesi yapmıştım. Bununla bir ilgisi olabilir mi?
İşletim Sistemi: Windows 11 pro
Sürüm 10.0.22000 Derleme 22000

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop GTX 1650 modeli mi yoksa RTX 3050 modeli mi? Bende GTX 1650 modeli var ben böyle bir şey yaşamadım arkadaşım 2 ay önce falan RTX 3050 modelini aldı bir hafta sonra aynı sorun onda da oldu USB'yle format attık düzeldi çözemezsen dene istersen.

Laptop GTX 1650 modeli mi yoksa RTX 3050 modeli mi? Bende GTX 1650 modeli var ben böyle bir şey yaşamadım arkadaşım 2 ay önce falan RTX 3050 modelini aldı bir hafta sonra aynı sorun onda da oldu USB'yle format attık düzeldi çözemezsen dene istersen.
GTX 1650 modeli hocam. Çözemezsem temiz kurulum yapacağım bende anlaşılan. Sizdede aynı cihaz varken hazır sormak istiyorum. kapağı kapattığınız zaman alttaki rgb ledler açık kalmaya devam ediyor mu? Cihazda böyle bir bug var sanırım. Kapağı kapattığım zaman eğer fişe takılı ise klavye ışıklandırması ve ekran kapanıyor ama alttaki rgb ledler açık kalmaya devam ediyor.

GTX 1650 modeli hocam. Çözemezsem temiz kurulum yapacağım bende anlaşılan. Sizde de aynı cihaz varken hazır sormak istiyorum. Kapağı kapattığınız zaman alttaki RGB LED'ler açık kalmaya devam ediyor mu? Cihazda böyle bir bug var sanırım. Kapağı kapattığım zaman eğer fişe takılı ise klavye ışıklandırması ve ekran kapanıyor ama alttaki RGB LED'ler açık kalmaya devam ediyor.

O büyük ihtimalle bug değil kasıtlı yapılmış bir şey bende de LED'ler açık kalıyor. Hatta onu büyük ihtimalle laptopu harici monitöre bağlayıp laptopun ekranını kapatanlar için daha güzel bir görüntü sağlaması adına yapmışlar.

Hocam bir sonuca ulaşabildiniz mi? Bende de aynı sorun var BIOS ayarlarında da güç ve uyku ile alakalı bir ayar bulamadım.

Geri
Yukarı