ROG STRIX G713IC Dolby Atmos nasıl kurulur?

Bahrikarakoc66

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi, ASUS ROG STRIX G713IC model laptopum Dolby Atmos destekliyor lakin driverını hiçbir yerde bulamadım. Forumda bir yerde buldum onda da nasıl kuracağımı anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

• Ryzen 7 4800H
  • 16 GB RAM
  • RTX 3050
Belki donanım lazım olur diye bıraktım.

Anakartın özelliği içerisindedir diye düşünüyorum, çünkü modeli internette bulamadım, bulsaydım bakacaktım yanlış ürüne bakıp yanıltmak istemedim. Anakart özelliği ise ses driverlarını yüklediğinde aktifleştirmesi gerekir. ya da anakart ile gelen ses uygulamaları oluyor, belki o uygulama üzerinden ayar olabilir.

Merhaba. Aynı problem bende de vardı ben müşteri hizmetlerini arayarak çözdüm. Ama eğer sen aramadıysan sana nasıl yapılacağını anlatayım. Öncelikle Asus’un sitesinden bilgisayarının modelini girerek oradan kendi bilgisayarını seç. Eğer görünmezse seri numarası ile de kendi bilgisayarınla uyumlu driverları bulabilirsin. Her neyse, seçtikten sonra Service & Utility sekmesinden Dolby Atmos for Pc Driver’ını indir. Bir de Microsoft Store’dan Dolby Access indirmeyi unutma. Daha sonra indirilen zip dosyasını her hangi bir konuma çıkart. En son işlem olarak “install” adlı dosyayı -Yönetici olarak- çalıştır. En önemli kısım bu. Yönetici olarak çalıştırmak. Yoksa hiçbir şekilde çalışmaz. Yaptıktan eğer olmazsa ki büyük ihtimal olacaktır, müşteri hizmetlerini hafta içi çalışma saatlerinde ara nasıl yapılacağını sana çok güzel anlatıyorlar. (eğer pc’yi freedos aldıysan e-posta ile iletişime geçme lisans hakkınız yok diyorlar).

Yeni konular

Geri
Yukarı