ROG STRIX G733QS BOOST OC modu devreye girmiyor

Zack91

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bir süre önce kendime ASUS ROG STRIX G733QS model laptop edindim. İlk defa yüksek bütceli ve yeni laptop aldım.
FreeDOS bir laptop idi, W11 kurulumu yaptım. Kurulumda internetten baktıgım kadarı ile RAID0 ile SSD'leri birleştirdim (bu işlem için 3 tane sürücü dosyası varmış onları yükledim).
W11 Pro 64 Bit seçeneği ile W11'i yükledim.
Windows Update ile sürücüleri güncelledim.
AMD ve NVIDIA sürücülerini el ile kurdum (başka formatta Windows Update ile de kurumunu yaptım).
Daha sonra Windows mağazadan güncelleştirmeleri yaptım ve MyASUS uygulamasını yükledim. Daha sonra MyASUS üzerinden kalan eksik güncellemeleri yaptım (BIOS Update ve display güncellemesi idi.).
En son ise Armoury Crate yazılımı kurdum. Nvidia güç seceneklerini performans moduna aldım. Laptop prize takılı. GeForce Experience'tan whisper modunu kapattım. Kısacası bildigim kadarı ile performans moduna aldım.
Steam'den oyun yükleyip ekran kartı ile actım. Fakat resimlerde görüldügü üzere ekran kartı frekansı silent mod 210, performans ve turbo modda ise 300 MHz'e çalışıyor. El ile overclock yapınca 405 MHz oluyor.

Sorunum şu: RTX 3080 ekran kartı base GPU frekansı 780 Mhz olmasına rağmen ve Armoury Crate yükleme rağmen neden ROG BOOST OC modu devreye girmiyor?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 21
  • 2.png
    2.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 15
  • 3.png
    3.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 7

Yeni konular