ROG STRIX GTX 1070 ekran kartı sıcaklığının 85 derece olması normal mi?

RETGEX

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ağır oyun oynarken ekran kartım 85 dereceleri görüyor malum yaz ayındayız normal mi? Ekran kartım ASUS ROG STRIX GTX1070.

Normal. Ortalama 65-80 dereceleri görür çoğu kart ama yaz aylarında olduğumuzdan bu sayıların +5 +10 yükselmesi doğal.

Normal değil bende de 1070 vardı çift fan 73 dereceyi FurMark'da geçmiyordu seninki 3 fan.

Şu anda hem yaz aylarındayız hem de arkadaşın kasasının hava sirkülasyonu nasıl bilmiyoruz.

Hocam Undervolt'lu 2 fanlı GTX 1660S ile %100 yükte 66 derece üstünü görmüyorum. Tabi benim kasanın sirkülasyonu iyi, o da illa farkeder. Ancak kasanızın hava sirkülasyonu iyiyse bir tık fazla geldi bana. Undervolt yapılabilir.

Normal değil bende de 1070 vardı çift fan 73 dereceyi FurMark'da geçmiyordu seninki 3 fan.

FurMark testinde 64 dereceyi geçmyior normalde ama God of War oynarken 80 dereceye çok rahat çıkıor.

Şu anda hem yaz aylarındayız hem de arkadaşın kasasının hava sirkülasyonu nasıl bilmiyoruz.

Hava sirkülasyonum çok iyi değil Dark vision kullanıyorum 4 fanlı ama önde cam oldugu için içeri çok hava girmior bende camı söktüm şu an ne kadar faydası oldu bilmiyorum.

Geri
Yukarı