ASUS ROG STRIX RX570 73 derece olması normal mi?

Dediğim gibi kasada sadece 1 fan'ın olması ısıyı biraz etkiliyor olabilir. Ayrıca ekran kartının fanı 2000 RPM'de çalışıyordu ki bu %100 hızı değil sanırım.
1 fan varsa büyük ihtimal ondandır hocam. Armorun fanları çok ses çıkardığı için %50'nin üstüne çıkarmıyorum hızı. Hava akışını arttırmak için fan alın 2 3 tane en az. Düzelecektir sıcaklığı.

Kasanın hava akışı önemli. Eğer fan sayısı ve kalitesi düşükse bu yaşanabilir. Ayriyeten UV deneyebilirsin :) .
kalitesinin kötü olduğunu sanmıyorum. Kasa ve fan Corsair. Anakartımın üzerinde yer olmadığı için öndeki fanı aktif edemedim. Şu an Edirne'ye geldim ve burada fan çoklayıcı bulmak zor olduğu için yaza doğru tekrar İstanbul'a gittiğimde fan çoklayıcısı alırım.
Normal, senin modeli bulamadım ama mesela Sapphire'in modeli 74 derece çalışıyormuş yük altında.

Eki Görüntüle 498980
Sapphire'ler çoğu zaman normalden bir tık daha fazla ısınıyor zaten.

Son düzenleme:
kalitesinin kötü olduğunu sanmıyorum. Kasa ve fan Corsair. Anakartımın üzerinde yer olmadığı için öndeki fanı aktif edemedim. Şu an Edirne'ye geldim ve burada fan çoklayıcı bulmak zor olduğu için yaza doğru tekrar İstanbul'a gittiğimde fan çoklayıcısı alırım.

Sapphire'ler çoğu zaman normalden bir tık daha fazla ısınıyor zaten.
Hocam direk PSUya bağlayın fanları.

Undervol yapmanı şiddetle tavsiye ederim, korkacak veya uğraştıracak bir işlem değil. RX580 nitro+kartıma undervolt yaptım sonuç bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Seste bir takılma var ama ben video alırken yoktu oyun anında da yok sebebini bilemiyorum. Çok düşük bit rate ile kayıt aldım az yer kaplasın diye belki onunla ilgilidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı