ROG STRIX RTX 4080 vs ROG STRIX RTX 4080 OC

unknownpower

Hectopat
Merhaba.

Ekran kartımı güncelleyeceğim. ASUS sistem kullandığım için iki model arasında kaldım.
ASUS ROG STRIX RTX 4080 ve ASUS ROG STRIX RTX 4080 OC. OC olan model fabrika çıkışlı overclocklu bunu biliyorum. İkisi de çok güç kartlar farkı belki anlamayacağım ama almışken en iyi seçimi yapmak istiyorum. Aradaki fiyat farkı çok değil fakat OC modeli stoklarda yok. Beklemeye değecek bir fark olur mu? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

İnşallah servislik işin olmaz ASUS, MSI ve Gigabyte rezil kepaze etme olasılığı çok yüksek.
OC olan.
OC olmayan.
Arada sadece 120 MHz Boost clock farkı var, ufak bir MSI Afterburner ayarı ile OC versiyonuna sahip olabilirsin. Döviz kuru ve enflasyonu hesaba katarsan kart stoka geldiğinde paran yetmeyebilir.

Merhaba.

Ekran kartımı güncelleyeceğim. ASUS sistem kullandığım için iki model arasında kaldım.
ASUS ROG STRIX RTX 4080 ve ASUS ROG STRIX RTX 4080 OC. OC olan model fabrika çıkışlı overclocklu bunu biliyorum. İkisi de çok güç kartlar farkı belki anlamayacağım ama almışken en iyi seçimi yapmak istiyorum. Aradaki fiyat farkı çok değil fakat OC modeli stoklarda yok. Beklemeye değecek bir fark olur mu? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Uygun olanı al geç. Çok bir fark yok.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. 12 Ocakta alacağım, umarım o zamana kadar fiyatlarda bir değişiklik olmaz. Dediğiniz gibi aralarında çok az fark var. OC model denk gelirse onu alırım gelmezse normal versiyonu alacağım.

Bu konuda seçim yaparken şunu bilmeniz lazım. Overclock olmayan kartı siz kendiniz overclock yaparak overclocklu kartla aynı performansı alabilirsiniz. Ama insan uğraşmak istemiyor tabi ki. O yüzden tavsiyem fiyatlar aynı ya da çok az ise OC modelini tercih edin. Fiyat farkı çok ise normal modeli tercih edin.
Ayrıca başka bir tavsiyem ROG kartlar aşırı pahalı. Diğer markaları araştırın. Çok daha ucuza aynı kalitede kart alabilirsiniz. Ya da biraz daha ekleyip 4090 alabilirsiniz.

bende şuanda superleri bekliyorum fakat asus ve msi de aşırı derecede coil whine sorunu varmış. ben tercihimi sanırım gigabyte dan yana kullanacağım sizde bi düşünün isterseniz

Yeni konular

Geri
Yukarı