ROG STRIX RX 590 WattMan hatası

TheDarkSign

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 / Corsair Vengance LPX DDR4 16gb 3000mhz CL16 / Msi B550m-pro Gen 3 / Samsung 970 Evo Plus 500gb / Corsair BX500 500gb SATA / Sapphire Nitro+ RX 7700XT 12GB OC / Corsair CV 750 750 watt 80+ Bronze
Ekran kartımı aldığımdan beri bu hatadan muzdarip durumdayım. Girmediğim site bakmadığım yer kalmadı garantiye yolladım sıkıntısı yok dediler fakat hatayı almaya devam ettim. Undervolt da yaptım fastboot kapattım fakat bir türlü çözemedim. Çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim.

RAM'lara ve işlemciye OC yaptım. Sistem kaldırmayıp oyundan atıyordu watman olarak görüyordum. Sistemi kendi performans gücünde daha stabil hale getirdim RAM'ları hiç ellemedim ekran kartı profilini standarta aldım işlemci hızımı 4.2GHz 1.15v a aldım. Sanal belleği ram belleğimle eşit yaptım. Tam ekran iyileştirmelerini kapattım. 1 aydır ne WattMan ne oyundan atma var şu an. İşlemcim oyunda 45 derece ekran kartım 70 derece sorunsuz çalışıyor. Sizde kontrol edin isterseniz sistemin kaldırmayacağı bir ayar yapmış olabilirsiniz belki.

RAM'lara ve işlemciye OC yaptım. Sistem kaldırmayıp oyundan atıyordu watman olarak görüyordum. Sistemi kendi performans gücünde daha stabil hale getirdim RAM'ları hiç ellemedim ekran kartı profilini standarta aldım işlemci hızımı 4.2GHz 1.15v a aldım. Sanal belleği RAM belleğimle eşit yaptım. Tam ekran iyileştirmelerini kapattım. 1 aydır ne WattMan ne oyundan atma var şu an. İşlemcim oyunda 45 derece ekran kartım 70 derece sorunsuz çalışıyor. Sizde kontrol edin isterseniz sistemin kaldırmayacağı bir ayar yapmış olabilirsiniz belki.

Hocam benim WattMan'in de şöyle bir farklılığı var, oyundayken veya ağır yük altındayken hiçbir şekilde WattMan hatası almıyorum, sadece Windows boot edilirken tamamen şansa WattMan hatası alıyorum yani bilgisayarı açtıktan sonra ilk 15 sn içinde alırsam alıyorum, almazsam o oturum boyunca bir daha hiç almıyorum.

RAM'lara ve işlemciye OC yaptım. Sistem kaldırmayıp oyundan atıyordu watman olarak görüyordum. Sistemi kendi performans gücünde daha stabil hale getirdim RAM'ları hiç ellemedim ekran kartı profilini standarta aldım işlemci hızımı 4.2GHz 1.15v a aldım. Sanal belleği RAM belleğimle eşit yaptım. Tam ekran iyileştirmelerini kapattım. 1 aydır ne WattMan ne oyundan atma var şu an. İşlemcim oyunda 45 derece ekran kartım 70 derece sorunsuz çalışıyor. Sizde kontrol edin isterseniz sistemin kaldırmayacağı bir ayar yapmış olabilirsiniz belki.

Sanal belleği RAM belleğimle eşit yaptım. Tam ekran iyileştirmelerini kapattım.

Bunları nasıl yaptınız acaba anlatabilir misiniz?

1659286091523.png

1659286184743.png

Şunlar hocam. RAM'ları varsayılan OC değerine ve sanal belleği arttırınca crash olayı çözüldü. Tam ekran iyileştirmeleri DPI ölçeklendirme devre dışı bırak ise FPS'yi stabil yaptı ve yırtılmaları engelledi. Şu an bu ayarda devam ediyorum. Benim sorun 60 Hz monitör kaynaklı da olabilir. Yırtılma konusunda dandik bir monitörüm var.

Sanal belleği RAM belleğimle eşit yaptım. Tam ekran iyileştirmelerini kapattım.

Bunları nasıl yaptınız acaba anlatabilir misiniz?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1470135

Eki Görüntüle 1470137

Şunlar hocam. RAM'ları varsayılan OC değerine ve sanal belleği arttırınca crash olayı çözüldü. Tam ekran iyileştirmeleri DPI ölçeklendirme devre dışı bırak ise FPS'yi stabil yaptı ve yırtılmaları engelledi. Şu an bu ayarda devam ediyorum. Benim sorun 60 Hz monitör kaynaklı da olabilir. Yırtılma konusunda dandik bir monitörüm var.

Tamamdır şu an ben kartı bir undervolt yaptım eğer sorun çıkarsa senin yaptıklarında deneyeceğim.

Durum güncellemesi yapıyorum eski RX 590 ekran kartımı satarak sıfır bir RTX 2060a geçtim RX 590a sahip olanların da aynısını yapmasını tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı