ROG Strix vs Zephyrus G14 vs MSI Bravo

Arkadaşlar, bu aralar eğer beklediğimiz bir şey gerçekleşirse normal alacağım tarihten erken alma durumum var. Bu yüzden konuyu açıyorum.
Modeller:
ROG Strix G15 Ryzen 7 4800H + 1650 Refresh
Zephyrus G14 Ryzen 7 5800HS+1650 Refresh
MSI Bravo Ryzen 7 4800H + 5500M/5600H +5500M
Bu 4 laptopu önce soğutma ve kasa kalitesi olarak, sonra performans olarak sıralar mısınız? Kalite/Performans daha önemli. Kaliteye çok önem veriyorum. Strix ve Zephyrus arasından hangisi daha iyidir? Ve bu 4 laptop arasından hangisi daha iyidir?

Kalite olarak G15>G14>r5+5500m>r7+5500M
Performans olarak bravolar da yapacağınız işi göre değişir ama çoklu çekirdekle işiniz yoksa eşit diyebilirim. Ondan sonra G15 en son olarak da G14 geliyor.

G14 ile kalite anlamında Bravo'yu karşılaştırmak tamamıyla hata.
Bravo güç olarak daha güçlü.
G14 batarya, kalite, soğutma ve işlemci anlamında daha iyi.

Performans olarak bravolar da yapacağınız işi göre değişir ama çoklu çekirdekle işiniz yoksa eşit diyebilirim. Ondan sonra G15 en son olarak da G14 geliyor.
Hocam 5800HS 4800H 'ı her türlü geçiyor ama. Kalite konusunda Zephyrus en üst seviye diyorlar ama emin olamadım. Amacım oyun oynamak ama Valorant gibi oyunlarda çoklu çekirdek izlekleştirmesini açarsam çoklu çekirdek performansı mı önemli olur daha çok? Kalite/Performans olarak sizce hangisi en iyisidir? Soğutma olarak vs.
G14 ile kalite anlamında Bravo'yu karşılaştırmak tamamıyla hata.
Bravo güç olarak daha güçlü.
G14 batarya, kalite, soğutma ve işlemci anlamında daha iyi.
G15 ve Bravo karşılaştırsak? Hem performans hem kalite olarak hangisi geçer hocam?

G14 Zephyrus serisi, daha kalitelidir hocam.
Hocam 5800HS 4800H 'ı her türlü geçiyor ama. Kalite konusunda Zephyrus en üst seviye diyorlar ama emin olamadım. Amacım oyun oynamak ama Valorant gibi oyunlarda çoklu çekirdek izlekleştirmesini açarsam çoklu çekirdek performansı mı önemli olur daha çok? Kalite/Performans olarak sizce hangisi en iyisidir? Soğutma olarak vs.

G15 ve Bravo karşılaştırsak? Hem performans hem kalite olarak hangisi geçer hocam?
Performansta bravo daha iyidir.
G15 serisi MSI GL serisinin rakibi (Bravo=GF)
Kasa olarak G15 daha iyi o yüzden.
Soğutma olarak da bir tık iyi.

G14 Zephyrus serisi, daha kalitelidir hocam.

Performansta bravo daha iyidir.
G15 serisi MSI GL serisinin rakibi (Bravo=GF)
Kasa olarak G15 daha iyi o yüzden.
Soğutma olarak da bir tık iyi.
O zaman G15 mi almalıyım yoksa G14 mü hocam? 2 sene sonra oyun oynamayı bırakacağım sınavlardan dolayı. Ondan sonra da günlük kullanım için ve üniversite için kullanırım. Sizce hangisi tercih edilmeli performans olarak? Aralarında fark çok mudur? O fiyat farkına değer mi? G14 ekran özellikleri daha kaliteli bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı