ROG XG249CM monitörde çıkan ölü pikseller garantiye girer mi?

pcanlamaz2

Decapat
Daha fazla  
ASUS ROG XG249CM monitörü 1 Ocak 2024 tarihinde almıştım ve aldığımda bir ölü piksel fark etmedim ancak oyun oynarken arada ölü pikseller fark etmeye başladım ve teste girdiğimde onlarca ölü piksel gördüm. Sadece siyah ekranda kırmızı olarak gözüküyor. Bunun değişimini sağlarlar mı, ne olur sizce?

ASUS ROG XG249CM monitörü 1 Ocak 2024 tarihinde almıştım ve aldığımda bir ölü piksel fark etmedim ancak oyun oynarken arada ölü pikseller fark etmeye başladım ve teste girdiğimde onlarca ölü piksel gördüm. Sadece siyah ekranda kırmızı olarak gözüküyor. Bunun değişimini sağlarlar mı, ne olur sizce
Eğer ölü pixel sayısı çok fazlaysa değişim sağlarlar diye düşünüyorum.

Değişim olacağını sanmıyorum. Üretim hatası saymak için belli kuralları var. Aynı bölgede 4 tane, yan yana 4 tane, birkaç farklı yerde 6 tane gibi. Servisi arayıp öğrenmeniz lazım.

çıktığı yerlerde yanıp sönüyor birde yerleri değişmiş gibi geldi ilk fark ettiğime göre cidden anlayamadım

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-04-03 saat 14.16.38_72797d27 - Kopya.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-03 saat 14.16.38_72797d27 - Kopya.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 9
  • WhatsApp Görsel 2024-04-03 saat 14.16.26_3131985c - Kopya.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-03 saat 14.16.26_3131985c - Kopya.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 9
  • WhatsApp Görsel 2024-04-03 saat 14.16.32_103e17bc - Kopya.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-03 saat 14.16.32_103e17bc - Kopya.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 18
ASUS ROG XG249cm monitörü 1 Ocak 2024 tarihinde almıştım ve aldığımda bir ölü piksel fark etmedim ancak oyun oynarken arada ölü pikseller fark etmeye başladım ve teste girdiğimde onlarca ölü piksel gördüm. Sadece siyah ekranda kırmızı olarak gözüküyor. Bunun değişimini sağlarlar mı, ne olur sizce?

Degısırler.

Çıktığı yerlerde yanıp sönüyor bir de yerleri değişmiş gibi geldi ilk fark ettiğime göre cidden anlayamadım.

Sıkışmış pixel olmadıgına emın mısınn.

JScreenFix - Pixel Repair gırıp birkaç saat en kotu 4-5 saat açık bırak yer degısme renk veya yok olma olursa (herhangi birinde)hepsi gidene kadar açık bırak ama sıyah olanlar genelde olu pıksel oluyor.

Degısırler.

Sıkışmış pixel olmadıgına emın mısınn.

JScreenFix - Pixel Repair gırıp birkaç saat en kotu 4-5 saat açık bırak yer degısme renk veya yok olma olursa (herhangi birinde)hepsi gidene kadar açık bırak ama sıyah olanlar genelde olu pıksel oluyor.

Öncelikle teşekkür ederim, deneyeceğim umarım düzelir.

Değişim olacağını sanmıyorum. Üretim hatası saymak için belli kuralları var. Aynı bölgede 4 tane, yan yana 4 tane, birkaç farklı yerde 6 tane gibi. Servisi arayıp öğrenmeniz lazım.
Belirttiğiniz gibi bir şart söz konusu değil. Olan şartlarda 2010 yılında yürürlükten kaldırılmıştır.

Şuan üründe 1 ölü piksel bile varsa "ayıplı ürün" sayılır ve tüketici istediği seçimlik hakkını kullanabilir.

Belirttiğiniz gibi bir şart söz konusu değil. Olan şartlarda 2010 yılında yürürlükten kaldırılmıştır.

Şuan üründe 1 ölü piksel bile varsa "ayıplı ürün" sayılır ve tüketici istediği seçimlik hakkını kullanabilir.

Hocam geçen sene serviste çalışıyordum. Aldığımız eğitimde saçma saçma kuralları vardı. Bana ilk olarak mağazadan açılan servis olarak geldi ve üstlerime sordum kontrol ettik, 4 ölü pixel vardı ve hepsi farklı yerlerdeydi bu yüzden kusur sayılmadı ve geri gönderdik.

Hocam geçen sene serviste çalışıyordum. Aldığımız eğitimde saçma saçma kuralları vardı. Bana ilk olarak mağazadan açılan servis olarak geldi ve üstlerime sordum kontrol ettik, 4 ölü pixel vardı ve hepsi farklı yerlerdeydi bu yüzden kusur sayılmadı ve geri gönderdik.

Uygulama kanuna aykırı hocam, bu yüzden insanlar tüketici hakem heyetine gidiyor. Servisler istediği kararı veriyor ve herhangi bir ceza almadıkları için kafaları rahat.

Geri
Yukarı