ROG Zephyrus Uykuya Geçmiyor

fankitonki

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim bilgisayar birden fazla sıfır kurulum yapmama rağmen kapatma seçeneklerinden uykuya tıkladığım halde uykuya geçmiyor. Ekranı kilitleyip bekleme modu gibi bir şeye geçiyor. Burada belirtilen şeyleri yaptım. Herhangi bir sorun bulmadı ve değişen bir şey olmadı. BIOS, Chipset vs. güncel. Bir türlü çözemedim. Şimdiden teşekkürler. İyi Forumlar
Düzenleme: Başlıkta belirtmiştim modeli ama silinmiş. ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modeli. Windows 10 Pro kullanıyorum.
Sorunu araştırdığımda bir çok kullanıcının bu durumu yaşadığını fark ettim. Sanırım 2021 model G14'lerin BIOS'undan tam uykuya geçmeyi kaldırmışlar. Uyku denildiğinde Windows sadece Modern Standby moduna geçiyor. Benim istediğim RAM hariç tamamen uykuya geçmesiydi. Bunu da kaldırmışlar anladığım kadarıyla. Yeni G14 sahipleri bunu deneyebilir mi?

Ek olarak CMD üzerinden powercfg /a kodunu çalıştırıp bakabilirsiniz.
Bende çıkan sonuç:
1632842406663.png

Son düzenleme:
Hocam ses rahatsız etmiyor demiştiniz 😅
Eğer ses kulağınızı dayayıpta işitebileceğiniz düzeydeyse değişim istemeseydiniz keşke artık yeni cihazların hepsinde böyle bobin sesi diyorlar adaptörde bile var hatta ve hatta PS5'te bile aynı sorun var fazla duyulmuyorsa dert etmeyin bence.

Yeni gelecek cihazda da kuvvetle muhtemel aynı sesi duyacaksınızdır.

Hocam normalde cihaz açıkken gelmesi normal geldi ama bilgisayar tamamen kapalıyken da adaptör takılı olduğunda ses geliyor. Aldığım yeri aradım. Onlarda büyük ihtimalle sıkıntı var değişim raporu çıkar dediler.

Sizden rica etsem turbo modunda cinebench r23 testi yapar mısınız?

Kendi sonucumu ekleyim
1632947622190.png

Hocam normalde cihaz açıkken gelmesi normal geldi ama bilgisayar tamamen kapalıyken da adaptör takılı olduğunda ses geliyor. Aldığım yeri aradım. Onlarda büyük ihtimalle sıkıntı var değişim raporu çıkar dediler.

Kendi sonucumu ekleyim
Eki Görüntüle 1176777

Kendi sonucumu ekleyim
Eki Görüntüle 1176777
pc mark var elimde işinize yararsa atıyım

Dosya Ekleri

• pcmark10.jpg
    pcmark10.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 34
Hocam R23 testi yapabilirseniz çok makbule geçer. Normalde benim attığım skoru 5800H ya da 5900HS işlemcisi alıyor. Acaba işlemcinin güç beslemesinde mi bir sorun var diye düşündüm. Çünkü işlemcinin olduğu yerlerden ses geliyor.

Cızırdama olayı için BIOS'tan C state i kapatın diyor çoğu kişi ama bulamadım ben.

Hocam bende bilgisayar tamamen kapalı olup adaptör takılıyken ses geliyor. Burada uyku modunda da olabildiğini söylemişler anlamad

Hocam bende bilgisayar tamamen kapalı olup adaptör takılıyken ses geliyor. Burada uyku modunda da olabildiğini söylemişler anlamadım tam.
Bende de aynı durumdayken ses var ama cızırdama yok pek bi sorun olucağını düşünmüyorum fazla takıldınız

Bende de aynı durumdayken ses var ama cızırdama yok pek bi sorun olucağını düşünmüyorum fazla takıldınız
Hocam aldığım yerde sorun olabileceğini söyleyince biraz tedirgin oldum açıkçası yoksa dediğim gibi rahatsız edici bir ses değil. Yapabilirseniz bi R23 testi yapar mısınız? İşlemci performansı açısından fark olacak mı onu merak ediyorum.

Hocam aldığım yerde sorun olabileceğini söyleyince biraz tedirgin oldum açıkçası yoksa dediğim gibi rahatsız edici bir ses değil. Yapabilirseniz bir R23 testi yapar mısınız? İşlemci performansı açısından fark olacak mı onu merak ediyorum.

Buyurun
Eğer ürünü vermediyseniz değiştirmeyin yazık olur bence her laptopta var bu sorunlar gelecek ürününde nasıl olacağı meçhul

Dosya Ekleri

• cinebench.jpg
    cinebench.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Geri
Yukarı