Rol yapma oyunlarına nereden başlanmalı?

Eski oyunları denemeni önermem pek. Witcher 3'e bile zar zor beğendim diyebilirim diyorsan direk türü sal zaten. Witcher 3 RPG'nin en tavanıdır onu bile çok haz etmeden oynamadıysan sal gitsin. Herkes her türde oyunu beğenecek diye bir şey yok. Belki Souls Borne oyunlarını tavsiye edebilirim. Belki Outer Worlds bakabilirsin.

Eski oyunları denemeni önermem pek. Witcher 3'e bile zar zor beğendim diyebilirim diyorsan direk türü sal zaten. Witcher 3 RPG'nin en tavanıdır onu bile çok haz etmeden oynamadıysan sal gitsin. Herkes her türde oyunu beğenecek diye bir şey yok. Belki souls borne oyunlarını tavsiye edebilirim. Belki outer worlds bakabilirsin.

Hocam genel olarak türü seviyorum aslında ilgimi çekiyorlar ancak anlayamıyorum o yüzden giriş oyunu istiyorum yavaş yavaş alışmak istiyorum Witcher 2'yi gayet eğlenerek oynarken bir yerden sonra artık görevleri anlamamaya ve yapamamaya başladım en sonunda 1 göreve 3 saatimi harcadığımı anlayınca bıraktım şu anda oyunda 32 saatim var ve sadece %30'unu bitirebildim hikayenin öyle söyleyim.

Hocam genel olarak türü seviyorum aslında ilgimi çekiyorlar ancak anlayamıyorum o yüzden giriş oyunu istiyorum yavaş yavaş alışmak istiyorum Witcher 2'yi gayet eğlenerek oynarken bir yerden sonra artık görevleri anlamamaya ve yapamamaya başladım en sonunda 1 göreve 3 saatimi harcadığımı anlayınca bıraktım şu anda oyunda 32 saatim var ve sadece %30'unu bitirebildim hikayenin öyle söyleyim.
Outer Worlds'e giriş o zaman. Önceki oyunları olan bir seri değil hem de yeni.

Merhaba. Ben bu türe bir türlü giremedim, 1-2 oyun denedim ama yok saramadım nedense çünkü 20 saatlik bir oyunda 15 saat sinematik izlemek sıkıyor. Biraz aksiyon da olsun istiyorum.

Şu ana kadar Skyrim, withcer 2 ve Witcher 3'ü denedim. Witcher 2'yi görevlerinde sürekli ne yapacağımı anlamadığım için %30'unda bıraktım. Witcher 3'ü ise beğendim diyebilirim. Siz bana ne önerirsiniz dostlar? Bu türe girmek istiyorum. Fallout serisi nasıldır? New Vegas'tan girsem oynayabilir miyim sizce?
Eğer İngilizce sizi zorluyorsa, RPG oynamak için Türkçe desteği olan veya sağlam bir yaması olan oyunlardan başlamak daha mantıklı olur.

Misal Skyrim'in çok ama çok kapsamlı bir Türkçe yaması var. Eğer oyunu bitirmediyseniz, yamayla deneyin. Oyunun içinde bulduğunuz tek tük kitap, not vb şeyler bile hatasız çevrilmiş halde.

Keza Fallout New Vegas için de dev bir Türkçe yama mevcut. Ayrıca oynanabilecek en özgür oyunlardan biridir Fallout New Vegas. İsterseniz doğru dürüst tek kurşun atmadan, isterseniz herkesi ve her şeyi (çocuklar hariç, oyun çocukları öldürmeye izin vermiyor) öldürerek bitirebilirsiniz oyunu. Her yaptığınız işin, her hareketinizin NPC ve senaryoya etkisi oluyor.

İki yamayı da https://www.oyunceviri.net adresinde bulabilirsiniz.

Tam anlamıyla bu oynadıklarının hiçbiri rol yapma oyunu değil. Gerçekten roleplay yapmak istiyorsan Kenshi, Fallout New Vegas gibi oyunlar oynayabilirsin. Morrowind, Disco Elsyum, Divinitiy 2 falan da olabilir.

Witcher 3'deki gereksiz hype'dan da uzak dur, hiçbir şeyin tavanı falan değil. İyi oyundur ama sürekli abartılıyor. Daha tipimizi bile değiştiremezken rol yapma oyunu diye adlandırılması çok komik. Her diyaloglu oyuna rol yapma oyunu denmeye başlandı.

Fallout New Vegas, Fallout 3, Fallout 4, Elder Scrolls V Skyrim, Oblivion. (Fallout 3, New Vegas ve Oblivion çok eski oyunlar ama Fallout'ların grafik modları ile falan her türlü gideri var.) Bunların yanı sıra kütüphanemdeki favori oyunum olan Divinity Original Sin 2'yi kesinlikle oynamanı tavsiye ederim, benim için bir başyapıt.
Witcher 3'deki gereksiz hype'dan da uzak dur, hiçbir şeyin tavanı falan değil. İyi oyundur ama sürekli abartılıyor. Daha tipimizi bile değiştiremezken rol yapma oyunu diye adlandırılması çok komik. Her diyaloglu oyuna rol yapma oyunu denmeye başlandı.
Bu yazıya kalıbımı basarım, o kadar doğru ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı