Telefona ROM yükleme zarar verir mi?

Telefonunuzun modeline uygun ROM yüklediğiniz ve adımları en doğru şekilde takip ettikten sonra bir problem olması çok çok düşük ihtimal. @Toshi hocam MUIU değil, MIUI. Ayrıca MIUI 8 tarihe karıştı, MIUI 10 var, Mi A2 telefonumu Mi 6X'e çevirip kurdum ve hayatımda kullandığım -Samsung Experince dahil- en güzel işletim sistemiydi.

Telefonunuzun modeline uygun ROM yüklediğiniz ve adımları en doğru şekilde takip ettikten sonra bir problem olması çok çok düşük ihtimal. @Toshi hocam MUIU değil, MIUI. Ayrıca MIUI 8 tarihe karıştı, MIUI 10 var, Mi A2 telefonumu Mi 6X'e çevirip kurdum ve hayatımda kullandığım -Samsung Experince dahil- en güzel işletim sistemiydi.
Evet küçük bir yazım yanlışı olmuş. S4 dediğimiz cihaz zaten 6 senelik cihaz, gelip MIUI 10 mevcut olmasını beklemek zaten garip, ayrıca 3. parti geliştirici olduğu için tam olarak stabil bir sistem beklemek daha da garip daha kendi geliştiricileri bir şeyi beceremezken. Kişisel tercihlerdir fakat MIUI görünüş olarak güzel olsa da hatalarından bıktırdı cidden beni, en yakın zamanda değiştirmeyi planlıyorum telefonumu.

Son düzenleme:
Telefona ROM yüklerken hata yaptığınız zaman telefona zarar verebilirsiniz. Telefonunuz açılmayabilir, bazı sistem hataları verebilir vs. ROM yüklerken işlemleri doğru yaptığınız zaman ve telefon modeline uygun ROM yüklerseniz sorun çıkmaz.

Bazı ROM'lar stabil olmayabiliyor. Bazı özellikleri ya hiç çalışmıyor, ya da eksik çalışabiliyor. ROM indirdiğiniz yerdeki kullanıcı yorumlarını dikkate alın. Stabil ROM kullanırken sorun çıkartmaz size.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı