Roman kahramanları ile tiyatro yazma

Arkadaşlar roman kahramanları ile tiyatro yazmam gerekli ama karakterleri ve oyun akışını belirleyemedim yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiye kadar belirlediğim karakterler şunlar.

WhatsApp Image 2023-04-06 at 20.03.46.jpeg

Bunlar dışında aklımda "Araba Sevdası" romanından "Bihruz Bey" var. Toplam 21 kişi olacak oyunda yardımcı olabilir misiniz?

Dostum selam öncelikle kolay gelsin. Bu kadar roman karakterini ortak noktada buluşturmanın en güzel yolu bence açık oturum şeklinde birbirleriyle tartışmaları. Kurgu olarak da en iyi roman karakterini seçme yarışması olduğunu varsayıp bu karakterlerin de bu yarışmada toplanıp kendilerinden bahsettiği, birbirleriyle atıştığı kendilerine ait spesifik özellikleriyle tartıştırıp çatıştırılabilir bence. Spesifik özellik olarak da örnek vereceksem Madame Bovary'nin ahlaksızlığı Felatun Bey'in saflığı ve Batı özentiliği gibi. Umarım bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir. Tekrardan kolay gelsin.

Dostum selam öncelikle kolay gelsin. Bu kadar roman karakterini ortak noktada buluşturmanın en güzel yolu bence açık oturum şeklinde birbirleriyle tartışmaları. Kurgu olarak da en iyi roman karakterini seçme yarışması olduğunu varsayıp bu karakterlerin de bu yarışmada toplanıp kendilerinden bahsettiği, birbirleriyle atıştığı kendilerine ait spesifik özellikleriyle tartıştırıp çatıştırılabilir bence. Spesifik özellik olarak da örnek vereceksem madame Bovary'nin ahlaksızlığı felatun Bey'in saflığı ve batı özentiliği gibi. Umarım bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir. Tekrardan kolay gelsin.

Ben de hepsini günümüz dünyasında buluşturup yeni icatlarla tanışmaları ile ilgili bir şey düşünmüştüm sizce nasıl olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı