Çözüldü ROM'u bilgisayardan telefona atamamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Remzi Kibar

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sorun başlıkta gördüğünüz gibi. Telefonumu yeniden başlatmak istemiştim ancak devamlı kendini yeniden başlatmaya başladı ve kendi kendine TWRP'ye girdi. Wipe ile formatladım ancak bilgisayara bağladığımda telefonun hafızasını kullanamıyorum. Internal Storage kısmına hiçbir şey atamıyorum ne yapmalıyım?

1710863339777.png

Çözüm

Buradan Windows için olanı indirin ve klasöre çıkarın.

Çıkardığınız klasörde dosyaların olduğu dizine gelin ve Shift tuşuna basılı tutarak fareden sağ tuşa basın. Sağ tık menüsünde "Burada PowerShell penceresi açın" seçeneği olacak, o seçeneği seçin ve PowerShell penceresi açın.

Ardından ROM dosyanızı da bu klasöre atın ve adını rom.zip yapın. Son olarak şu komutu girin:

Bash:
.\adb push rom.zip /sdcard

Bu şekilde bilgisayardan telefona dosya gönderebilirsiniz.

@Remzi Kibar

Çıkardığınız klasörde dosyaların olduğu dizine gelin ve Shift tuşuna basılı tutarak fareden sağ tuşa basın. Sağ tık menüsünde "Burada PowerShell penceresi açın" seçeneği olacak, o seçeneği seçin ve PowerShell penceresi açın.

Ardından ROM dosyanızı da bu klasöre atın ve adını rom.zip yapın. Son olarak şu komutu girin:

Bash:

@Remzi Kibar

Çözüm

Bash:

@Remzi Kibar
Teşekkür ediyorum can kurtaransınız. Sorunum çözüldü.

Tekrar format data yaptım sonra reboot recovery yaptım ancak sonuç alamadım. YouTube'ta hint bir abinin videosunu buldum benimle aynı problemi yaşamış ancak onu taklit ettiğimde sonuç elde edemedim.

İnternal Storage ext2'ye çevirip sonra ext4'e çevirmeyi denesene.

Arkadaşlar Kernelginar'ın tarif ettiği şekilde rom dosyasını telefona aktardıktan sonra eğer Install kısmından romu flashlarken sorun yaşarsanız, TWRP'de Advanced kısmından ADB Sideload'a girip bir şeyi değiştirmeden devam edin, bir yükleme beklenmeye başlayacak. Sonra romu içine attığımız platform-tools dosyasında yine yönetici olarak powershell açıp .\adb sideload rom.zip yazın. Rom telefonunuza kurulmaya başlayacak. İşlem bittikten sonra reboot atın.

Geri
Yukarı