Sony ROM'u LEFE telefona kurulabilir mi?

• Konuyu başlatan No44
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 593

No44

Decapat
Benim sorum SONY için yapılmış ROM'u aynı işlemci ve aynı özellikleri olan LEFE (Türk Malı) marka bir telefona yükleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Markasi haric tüm bilesenleri ayni ise TWRP yedegi alarak bir deneme yapabilirsiniz. Bu arada yaptiginiz sey experimental olup, telefonunuzu brick etme olasiligi tasimaktadir. Bu yüzden telefonun basina gelebilecek seylerden siz sorumlu olursunuz.

Markasi haric tüm bilesenleri ayni ise TWRP yedegi alarak bir deneme yapabilirsiniz. Bu arada yaptiginiz sey experimental olup, telefonunuzu brick etme olasiligi tasimaktadir. Bu yüzden telefonun basina gelebilecek seylerden siz sorumlu olursunuz.
Bende bu yüzden Stock Recovery dahil tam bir Android yedeği alan program arıyorum. Rootsuz PC den olan program önerebilir misiniz?

Hocam cihazi rootlamak istemiyorsunuz ama rom mu yükleyeceksiniz ? biraz garipsedim acikcasi. Bu islerim tam olarak nasil yapildigini tekrardan arastirmanizi öneririm.

Hocam alacağım Stock ROM için ROOTSUZ olması gerekiyor yoksa daha sonra yüklemek istediğim zaman sıkıntı çıkarabiliyormuş. Yoksa tabii ki ROOT her işlemde kolaylık sağlıyor.
PC den aldığım tam bir Android yedeğinden sonrada ROOT layacağım.

Anliyorum ben olayi yanlis anladim o zaman. Yalniz söyle bir durum var ki eger kernel yedeklemek istiyorsaniz, bu islemi yapabilmek icin cihazda root erisimi olmasi gerekiyor. Yani ben yedekleme yaparken hep root erisimi istemisti öyle hatirliyorum aklinizda bulunsun.

Programın ismi ClockworkMod (CWM) yalnız bunu telefona flashlaman gerekiyor sonrasında recovery moda girip oradan stock romu yedekleyebilirsin bir nevi acronis gibi düşün. Fakat hatırladığım kadarıyla cihazın rootlu olması lazım ama yine de emin değilim.

Telefonla gelen recovery ile bu işlemi yapabileceğinizi sanmıyorum, en azından CWM veya TWRP gibi bir custom recovery yüklemeniz lazım cihaza. Bunun için de root gerekir diye biliyorum. Birkaç yıl önce LG G2 kullanıyordum ve en azından onda böyleydi. TWRP yüklemek için root gerekiyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı