Root atarak telefon hafızasında yer açma

Xaraca

Hectopat
Elimde bir adet Samsung Galaxy Grand Prime Plus telefon var. Telefonun 8GB hafızası var ancak sistem 5-6GB'a yakınını kullanıyor, 32GB SD kart takılı olmasına rağmen telefonun kendisinde yer olmadığı için telefonu kullanmak çok zor. Root atarak farklı bir Android sürümü yüklesem bu sorun çözülebilir mi? Veya farklı olarak nasıl bir şey deneyebilirim telefonda yer açmak için? SD kartı telefonun kendi hafızası yerine kullanmak mümkün mü?

Yanlış bilgi
Elimde bir adet Samsung Galaxy Grand Prime Plus telefon var. Telefonun 8 GB hafızası var ancak sistem 5-6 GB'a yakınını kullanıyor, 32 GB SD kart takılı olmasına rağmen telefonun kendisinde yer olmadığı için telefonu kullanmak çok zor. Root atarak farklı bir Android sürümü yüklesem bu sorun çözülebilir mi? Veya farklı olarak nasıl bir şey deneyebilirim telefonda yer açmak için? SD kartı telefonun kendi hafızası yerine kullanmak mümkün mü?

Öyle bir durum söz konusu olsa kimse yeni telefon almazdı.

Saf Android Rom'lar bulunuyor onları deneyebilirsin sistem az alan kaplıyor.

Eski IPhone'lara yapıyorlar, bence mantıklı bir soru sormuş. Merak ettim ben de.

iPhone ile Android sistemli bir telefonu aynı sınıfta tutamazsın çok saçma.
Elimde bir adet Samsung Galaxy Grand Prime Plus telefon var. Telefonun 8 GB hafızası var ancak sistem 5-6 GB'a yakınını kullanıyor, 32 GB SD kart takılı olmasına rağmen telefonun kendisinde yer olmadığı için telefonu kullanmak çok zor. Root atarak farklı bir Android sürümü yüklesem bu sorun çözülebilir mi? Veya farklı olarak nasıl bir şey deneyebilirim telefonda yer açmak için? SD kartı telefonun kendi hafızası yerine kullanmak mümkün mü?

ADB ile kullanmadığın tüm sistem uygulamalarını root olmadan kaldırabilirsin.

Android 6.0 üzeri saf Android arayüzü olan ROM bulabilirseniz hafıza kartını dâhili hafıza olarak biçimlendirme seçeneği mevcut. İşinizi görebilir.

Öyle bir durum söz konusu olsa kimse yeni telefon almazdı.
Benim amacım telefonun hafızasını 16GB falan yapmak değil yanlış anlaşılma olmasın, istediğim şey sistemin kullandığı 6GB'a yakın bölümü daha aza indirebilmek. Eski telefonum 8GB hafızaya sahipti ve 3GB sistem dosyası vardı, 5GB boşluk rahat rahat yetiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı