Telefon root atılmış gibi

MattJohn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni telefon aldığım için eski telefonum Samsung Galaxy Note 5'teki verileri Wondershare'in PC uygulaması ile yeni telefona aktardım. Bunları yaparken iki cihazda da USB hata ayıklama ve USB bağlantısı ile uygulama kurma yetkilerini ve diğer izinleri verdim. Verileri aktardıktan sonra Note 5'e hard reset attım. Telefonu kurdum ve uygulamalar yükledim ancak hep güvenlik bildirimi geliyor ve yetkisiz eylemler algılandı diyor. Banka uygulamalarına girince de root yetkisi verilmiş bu telefonda diyor. Ben herhangi bir root atma işlemi yapmadım, knox sayacı sıfır ve root check uygulamasında da root gözükmüyor. Gerçekten çok garip bir olay içindeyim şu an, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Hepinize değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar.

Not: Yeni telefonum Poco X3 NFC'de de Ziraat'e girdiğimde kasıyor ve uygulama düzgün çalışmıyor, bu işlemden önce sorun yoktu hiç.

Merhaba arkadaşlar. Yeni telefon aldığım için eski telefonum Samsung Galaxy Note 5'teki verileri Wondershare'in PC uygulaması ile yeni telefona aktardım. Bunları yaparken iki cihazda da USB hata ayıklama ve USB bağlantısı ile uygulama kurma yetkilerini ve diğer izinleri verdim. Verileri aktardıktan sonra Note 5'e hard reset attım. Telefonu kurdum ve uygulamalar yükledim ancak hep güvenlik bildirimi geliyor ve yetkisiz eylemler algılandı diyor. Banka uygulamalarına girince de root yetkisi verilmiş bu telefonda diyor. Ben herhangi bir root atma işlemi yapmadım, knox sayacı sıfır ve root check uygulamasında da root gözükmüyor. Gerçekten çok garip bir olay içindeyim şu an, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Hepinize değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar.

Not: Yeni telefonum Poco X3 NFC'de de Ziraat'e girdiğimde kasıyor ve uygulama düzgün çalışmıyor, bu işlemden önce sorun yoktu hiç.
OEM kilidi açıksa ondan olabilir.

Sanırsam root yapılmış ama bozulmuş olabilir.
Hocam yok root atmadım, sadece wipe data and reset işlemi yaptım.
OEM kilidi açıksa ondan olabilir.
Ona baktım hocam kapalı.
Knox sayacı sıfır ise cihazın yazılımında herhangi bir müdahale yok anlamına gelir. Uygulamanın hatası olabilir.
Muhtemelen hocam, dr.fone adlı uygulamayı kullanmayın sakın, ondan oldu büyük ihtimal forumlarda öyle yazmışlar.
Custom ROM kurduysan pre-rooted olabilir.
Kurmadım hocam ancak yarın telefonun kendi yazılımını Odin ile yeniden atıcam, öyle düzeltmiş bazıları. Olur inşallah, buraya yazarım sonucu.
Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar. Telefona bugün Odin programı ile Stock ROM attım ve şu an herhangi bir sıkıntı yok, düzeldi sanırım. Umarım bir daha böyle bir sorunu ne ben ne başkası yaşar, cidden çok garip bir durumdu. Bu sorunun kaynağının Wondershare Dr.Fone uygulaması olduğuna emin oldum artık. Yabancı ve Türk forumlarda hep bu uygulamayı kullandıktan sonra sorun yaşamış insanlar. Size tavsiyem dosya yedeklemek ya da aktarmak için bu uygulamayı kullanmamanızdır. Herkese iyi forumlar diliyorum. @Walter White1 @bir2bir3bir4 @Setsuna Yuki @alpethz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı