Root atıldığı nasıl anlaşılır?

Umutbttg

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Android 13 telefonumdan PUBG Mobile Config kuramıyordum. Erişim reddedildi hatası veriyordu. Bende internetten Türk birisinden bir çözüm buldum ve sordum bu işlem garantiden çıkarır mı diye. Hayır dedi ama emin değilim. Öncelikle shizuku diye bir uygulama indirdim sonra eşleştirme diye bir şey yaptım. Oradanda yukarıdan kod falan girdim ve başlat dedim. Ondan sonra kod yazıyormuşum gibi yazılar gelmeye başladı ve yukarıdan shizuku çalışıyor diye yazı yazmaya başladı. Telefonum garantiden çıktı mı bilmiyorum. Root Checker diye bir uygulama indirdim orada kök desteği bulunamadı dedi. Bilmiyorum telefonum 1 haftalık bir şey olsun istemiyorum.

Play Store uzerinden Root Checker yukleyebilirsiniz. Eger kok dizini duzgun bir sekilde yuklenmis derse root mevcut, tam tersi carpi isareti ile cikarsa yuklu degildir.

Root Checker uygulamasından baktım kök desteği bulunamadı dedi. Benim yaptığım işlem root işlemi mi? Onu öğrenmek istiyorum.

Öncelikle merhaba. Android 13 telefonumdan PUBG Mobile Config kuramıyordum. Erişim reddedildi hatası veriyordu. Bende internetten Türk birisinden bir çözüm buldum ve sordum bu işlem garantiden çıkarır mı diye. Hayır dedi ama emin değilim. Öncelikle shizuku diye bir uygulama indirdim sonra eşleştirme diye bir şey yaptım. Oradanda yukarıdan kod falan girdim ve başlat dedim. Ondan sonra kod yazıyormuşum gibi yazılar gelmeye başladı ve yukarıdan shizuku çalışıyor diye yazı yazmaya başladı. Telefonum garantiden çıktı mı bilmiyorum. Root Checker diye bir uygulama indirdim orada kök desteği bulunamadı dedi. Bilmiyorum telefonum 1 haftalık bir şey olsun istemiyorum.
Bazı uygulamalar bilgisayara bağlanarak cihaz Rootluymuş gibi çalıştırılıyor muhtemelen öyle birşeydir.
Geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma yapmadıysanız garanti dışı kalmaz.

Root checkerde çarpı işareti çıktı yani cihazım garantiden çıktı demek?

Bazı uygulamalar bilgisayara bağlanarak cihaz rootluymuş gibi çalıştırılıyor muhtemelen öyle bir şeydir.
Geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma yapmadıysanız garanti dışı kalmaz.

OEM kilidini biliyorum hiç dokunmadım. İlgilenmedim bile eğer dediğiniz doğruysa yardımınız için teşekkürler. Root checkerde çarpı işareti verince her şey bitti sandım.

Root Checker uygulamasında root yok diyorsa cihazınız garantiden çıkmamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı