ROOT Atılmış Telefonda Yapabileceğim Düzenlemeler

MuhammetFr

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. S3 Mini (i8190) Kullanıyorum. Normalde CyanogenMod 11 Kullanıyordum ama şimdi Stock ROM'a döndüm ve ROOT attım. Gereksiz programları sildim. Telefonumda çeşitli düzenlemeler yapıp, programlar yüklemek istiyorum. Neler yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Mesela Set DNS kurabilirsin. Böylece 3G'ye bağlıyken de DNS değiştrebilirsin. Root'lu cihazlarda yapılabileceklerin bir listesi yok. Kendin bulup öğreneceksin zamanla. Gamepad bağlayabilirsin mesela. Uyumsuz gamepad'ler için sürücü yükleyip çalıştırabilirsin.

Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim Recep Abi. :) Az önce AdAway programını kurdum şimdi de Set DNS kuracağım.

Fazla uzatmak istemiyorum aklını da karıştırmıyayım, en kısası. Modele uygun KERNEL flaşlayıp OC (Overclock) yapmak. Örneğin s3 CM11 telefonuma BOEFFLA kernelini flaşladım, normalde 1.4 iken şuan ayarlamalarla 1.6 yaptım. 1.7 de yapılabilir ama herşeyin çoğu zarardır. Üstelik bunla yetinmiyor BOEFFLA kerneli ses ayarlaması, bass ayarlaması, ŞARJ CİHAZININ Şarj akımını arttırma seçeneğide sunuyor. Ha çok ayar var sadece özet geçmek istedim.:)

Mesela ben Xperia Arc S custom kernel-le 1.4 ghz-dan 2ghz-ya çıkardım. Doğru ısınma sorunu oldu ama telefon çok iyi çalışıyordu sonra onu 1.8 yaptım öyle kullandım. Memnunum telefondan. Bir sorum var size. Bir insan neden güzel CM-dan çirkin Touchwiz-e dönerki?

Freedom ile hile yapabilirsin;).
Fredoom iyi güzel uygulama fakat her uygulamalarda, oyunlarda olmuyor. Freedom'u kaldırınca da Google Play'de bağlantı yok hatası karşıya çıkıyor. Bunun içinde sistem dosyasın da hosts klasörünü silmek zorunda kalıyoruz.

Genellikle online oyunlar da satın alma işlemi gerçekleşemiyor.

Fredoom iyi güzel uygulama fakat her uygulamalarda, oyunlarda olmuyor. Freedom'u kaldırınca da Google Play'de bağlantı yok hatası karşıya çıkıyor. Bunun içinde sistem dosyasın da hosts klasörünü silmek zorunda kalıyoruz.

Genellikle online oyunlar da satın alma işlemi gerçekleşemiyor.
O sorun sadece Freedom'u kapatmadan kaldırınca oluyor. Sunucuyla çalışan oyunlarda yapılamıyor evet ama 0.9.2 sürümüyle tüm offline oyunlarda çalışıyor.

Sistem uygulamalarını kaldırarak yerden kazanabilirsin.

Swapper, AdAway, Set DNS, Greenify programlarını kurdum ve gereksiz programları kaldırdım. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı