Root atmak garantiyi bozar mı?

titan80

Kilopat
Daha fazla  
Aradaşlar Galaxy S6 marka telefon kullanıyorum ve telefona root işlemi yapmak istiyorum. Ancak garantiyle ilgili şüphelerim mevcut. Acaba root işlemi garantiyi bozacak mı? Bildiğiniz gibi telefonda knox sayacı mevcut ve root yapınca bu sayac 1 oluyormuş, yani root yapıldığı belli oluyormuş.

1) Sizce root garantiyi bozar mı?
2) Knox sayacını sadece root yapmak 1 yapar mı? Yoksa root yapınca 0 kalırda ROM yüklersek mi 1 olur?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Bozmaz. (Unroot edersen)
2) Root atılınca sayaç 0'da kalır ancak Custom ROM yüklendiğinde sayaç 1 olur.

Son düzenleme:
Senin yerinde olsam root atmam. Neden diye sorarsan arızalanma durumunda Knox sayacı 1 olduğundan orjinal ROM da yüklesen Knox sayacı 1 olduğu için bazı teknik servisler cihazları bu yüzden garanti dışı bırakabiliyorlar.

Root'lu telefonu gönderip değişim alan arkadaşım var. Unroot etmek zaten gayet basit, oturup root atılıp atılmadığını da incelemiyorlar. Daha ne?
Arkadaşım senin arkadaşın da sorun çıkmadı diye kimsede çıkmayacakmı sanıyorsun? Ayrıca knox yazılımsal değil donanımsal istediğin kadar unroot yap. İlgili servis anlayacaktır. Garanti dışı kalacaktır. Zaten s6 gibi cihazlara root önerilmiyor. Zaten yeterince performanslı ve stabil cihazlar. Konuştuklarını araştır daha sonra başkalarına bilgi ver.

Arkadaşım senin arkadaşın da sorun çıkmadı diye kimsede çıkmayacakmı sanıyorsun? Ayrıca knox yazılımsal değil donanımsal istediğin kadar unroot yap. İlgili servis anlayacaktır. Garanti dışı kalacaktır. Zaten s6 gibi cihazlara root önerilmiyor. Zaten yeterince performanslı ve stabil cihazlar. Konuştuklarını araştır daha sonra başkalarına bilgi ver.
:D Knox sayacını arttırmadan root atmanın yolu var arkadaşım. (PingPongRoot) Sayaç sıfırda kalınca da unroot ederek istediği zaman garantiye gönderir adam. Servisin ruhu duymadan yapılabilir, bence sen de biraz araştır, eksik kalmışsın.

PingPongRoot aşağıda belirtilen modellere atılabiliyor fakat G920FQ modellerine atılıyormu bilmiyorum.
  • International SM-G920I
  • T-Mobile SM-G920T
  • Sprint SM-G920P
  • AT&T SM-G920A
  • International SM-G920F
  • Verizon SM-G920V
  • US Cellular SM-G920R4

Son düzenleme:
:D Knox sayacını arttırmadan root atmanın yolu var arkadaşım. (PingPongRoot) Sayaç sıfırda kalınca da unroot ederek istediği zaman garantiye gönderir adam. Servisin ruhu duymadan yapılabilir, bence sen de biraz araştır, eksik kalmışsın.
S6 920I kullanıyorum. Bahsettiğin programı ben kullanabilirim. Arkadaş kullanamaz. Evet telefonum avustralyadan geldi. Rootlama yelpazesi bu kadar dar bir program kullanması mantıklımı sence? Root her türlü bozacaktır garantiyi.

Geri
Yukarı