Root atmaya değer mi?

enzyyx

Centipat
İyi günler, telefonumun bl kilidi açık, bazı nedenlerden ve modüllerden dolayı Magisk ile root atmak istiyorum. Bankacılık uygulamalarının kullanımı sırasında bir sorun yaşar mıyım, yaşarsam nasıl olur ve nasıl çözerim, modüller telefonumu bozar mı? Mi 9T kullanıyorum.

Rootlu cihaza virüslerin sızması daha kolay oluyor çünkü tam sistem erişimi oluyor ama bilinçli kullanıcı iseniz sorun olmaz.

TWRP ile Magisk Root atma:

İyi günler, telefonumun bl kilidi açık, bazı nedenlerden ve modüllerden dolayı Magisk ile root atmak istiyorum. Bankacılık uygulamalarının kullanımı sırasında bir sorun yaşar mıyım, yaşarsam nasıl olur ve nasıl çözerim, modüller telefonumu bozar mı? Mi 9T kullanıyorum.
Önerim cihazınız için mevcutsa ksu kullanmanız. Uygulamarda daha rahat edersiniz. Magisk daha uğraştırıcı.

Rootlu cihaza virüslerin sızması daha kolay oluyor çünkü tam sistem erişimi oluyor ama bilinçli kullanıcı iseniz sorun olmaz.

TWRP ile Magisk root atma:

Hocam elimden geldiğince dikkat ediyorum fakat verilerimin silinmesi gibi şeylerden korkuyorum.

Root ile banka uygulamalarını kullanamazsınız nedeni iste bir virüs girerse banka uygulamalarına erişebilir ama internetten uygulama indirmiyorum diyecekseniz kullanabilirsiniz. Kullanmak için ise bazı rootlar rootları gizleye biliyor öyle kullanabilirsin.

Hocam elimden geldiğince dikkat ediyorum fakat verilerimin silinmesi gibi şeylerden korkuyorum.

Attığım konunun sondaki kısmı okuyun hocam verileriniz silinmez.

Root ile banka uygulamalarını kullanamazsınız nedeni iste bir virüs girerse banka uygulamalarına erişebilir ama internetten uygulama indirmiyorum diyecekseniz bazı rootlar rootları gizleye biliyor.
Banka uygulamaları rootlu cihazları desteklemiyor mu?

Telefon bootloop veya brick olmadığı sürece sorun olmaz.
Eğer yoksa önce twrp veya ofox kurmanız gerekli. Sonrasında da root atarsınız. Magisk veya ksu ile.

Root ile banka uygulamalarını kullanamazsınız nedeni iste bir virüs girerse banka uygulamalarına erişebilir ama internetten uygulama indirmiyorum diyecekseniz bazı rootlar rootları gizleye biliyor.
Kullanılabiliyor. Sadece uyarı verir en fazla ama girer uygulamaya. Ben 4-5 farklı banka uygulamasının hiçbirinde sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı