Root attıp geri alınca garanti bozulur mu?

Emr60

Decapat
Telefonumu yedeklemeyi unutup hard reset attım. Şimdi PC yardımıyla fotoğrafları geri getirmek istiyorum ancak cihazımın root'lu olması gerekiyormuş. Şimdi root atsam, bilgileri geri getirsem, sonra da root'u kaldırsam garanti kapsamına geri girer mi? Root'u kaldırdıktan sonra cihaz eski haline dönmüş olur mu?

Tamamen telefona bağlı bir durum. Eski Samsung telefonlar telefona kaç kez Rom yüklenmiş, kaç kez root atılmış gibi kayıtları tutabiliyordu. Servise gönderdiğinizde burdan bakıp anlayabiliyorlardı. Eğer root attığınız telefon bu kayıtları tutmuyorsa yada silme yöntemi varsa garanti dışı kalmaz. Ek olarak garantiye göndereceğinde Stock Rom yüklerde öyle gönderirsen garanti dışı kalacağını pek sanmıyorum.

Hocam cihazınız Samsung ise Odin sayaçı var garanti bozulur ama başka cihazlarda problem olmaz.
Discovery 2 telefonum rootluydu garantiye gönderirken rootu kaldırdım kabul ettiler değişim yaptılar.

Eski Samsung telefonlarda bir kez bile root atınca bootloader ve download modda üst kısımda kırmızı bir ünlem çıkıyordu yani anlaşılıyordu yazılım ile oynandığı. Arkadaşın dediği gibi Odin yazılımı üzerinden görülebilir bir sayaç olabilir. Önce bunlar var mı yok mu onu bir kontrol edin derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı