Root Gerekli mi ?

recep5334

Kilopat
Arkadaşlar bi kaç gün içinde Lg G3 alacağım fakat bir kaç sorum olucak.

Root gerekli mi ? Ne işe yaradığını tam çözemesem de bazılarından rootsuz olmaz lafını duydum. Ne işe yarıyor da root kullanıyorsunuz. Birisi açıklarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lg G3 için root gerekmez. Kısıtlaması olmayan bir telefon olduğu için root atmak çok mantıksız olur, eğer telefonunuzun garantisi devam ediyorsa telefonunuz garanti dışı kalabilir.

Root, telefonun tüm yetkilerini sana verir. Sistemin en derin yerlerindeki bilgileri bile değiştirip kontrol etmene olanak sağlar. Rootla çalışan uygulamar ise sistem dosyalarına erişmek ister. Örneğin Titanium Backup uygulamalarının depolandığı klasöre girip uygulamalarını yedekleyen bir program. Root olmadan uygulamaların verilerini kopyalama yetkisi bulunmaz. Bence telefonunu efektif bir şekilde kullanmak istiyorsan root şart.

Lg G3 için root gerekmez. Kısıtlaması olmayan bir telefon olduğu için root atmak çok mantıksız olur, eğer telefonunuzun garantisi devam ediyorsa telefonunuz garanti dışı kalabilir.
Hocam tam anlayamadım da, kısıtlaması olmayan derken ne demek istediniz? Benim bildiğim her Android cihazda bu kısıtlamalar olur. Bir de Recep Abi de bu cihaz için root rehberi hazırlamış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı