Root gerektiren uygulamaya rootsuz erişim sağlanabilir mi?

Eğer telefonunuza warez ve sahte uygulamalar yüklemezseniz root atabilirsiniz. Ama dikatli olmalısınız Play Store'de bir sürü sahte Build prop yazılımları var.
Bunun sahte olduğunu düşünmüyorum. Ama root atmak istemiyorum cihazıma çünkü daha yeni. Benim amacım build proptan camera2api desteği varsa telefonun onu etkinlestirmek. Bu aktiflestirmek istiyorum çünkü telefonumda raw çekim yapmam lazım. Telefon huawei p40 lite

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201009_191936_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20201009_191936_com.huawei.android.launcher.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 90
Samsung telefonlarda rootu kaldırsanız bile belli oluyor. Ama diğer telefonlarda kaldırınca bir şey olmuyor.
@Griffin0, telefonların içinde root yetkisi sağladığınıza dair bir iz kalıyor diye biliyorum. Teknik servis almak istediğiniz zaman belli oluyor. Kısaca garanti dışı kalıyor. Geri döndürseniz bile bu iz silinemeyebiliyor. Telefondan telefona değişiklik gösterebilir.

Eğer telefonunuza warez ve sahte uygulamalar yüklemezseniz root atabilirsiniz. Ama dikatli olmalısınız Play Store'de bir sürü sahte Build prop yazılımları var.
Bunun sahte olduğunu düşünmüyorum. Ama root atmak istemiyorum cihazıma çünkü daha yeni. Benim amacım build proptan camera2api desteği varsa telefonun onu etkinlestirmek. Bu aktiflestirmek istiyorum çünkü telefonumda raw çekim yapmam lazım. Telefon huawei p40 lite
Ne yazık ki root atmadan Build Prop'u açamazsınız. Farklı kaynaklardan "nasıl rootsuz yapılır?" Araştırması yapabilirsiniz.
Öyle araştırmalar yaptım fakat root atmadan sadece bilgisayar ile yapılabildiğini, bilgisayarla yapmak içinde telefonu Twrp gibi kurtaricilar yüklemem gerektiğini öğrendin.
Samsung telefonlarda rootu kaldırsanız bile belli oluyor. Ama diğer telefonlarda kaldırınca bir şey olmuyor.
Bilmiyorum bu konu hakkında bir bilginiz var mı ama ben sorayım. Telefon raw formatıni desteklemiyorsa veya destekliyor ama aktif değilken RAW formatında nasıl çekilir?

Evet ama system config dosyasina ulasmak istediğim için kesin root gerekli ama telefona root atmadan sadece uygulamayi rootlasam acaba olur mu diye düşünüyorum ama çoğu root uygulaması da androidQ da çalışmıyor.
Bazı klonlayıcılar çoğu root gerektiren uygulamayı açabiliyor.

Geri
Yukarı