Root İle Ne Kadar Hakimiyet Sağlarım?

prodevx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Ben Root'u uygulama yükleyip-silmek için istemiyorum. Örneğin açılıştaki Samsung yazısını değiştirmek, bildirim çubuğundaki wifi logosunu kırmızı yapmak vb. Bu özellikler root ile gelir mi?

Sadece ROOT yaparak olmaz. Root normal kullanıcıların ulaşamadığı yerlere ulaşmanı sağlar.Root yaptıktan sonra çeşitli Custom Rom lar kurarak telefonun görünümünü değiştirebilirsin.Boot animasyonu nu değiştirebilirsin, açılışta çıkan SAMSUNG yazısından bahsediyorum.
Bildirim çubuğundaki Wifi, Pil vb..simgelerini ve renklerini değiştirebilirsin.
Not: Root yapınca sayaç artar ve cihazın garanti dışı kalır.

İstediğiniz türden birçok değişiklik için rom gerekmiyor.
Screenshot_2015-02-24-22-06-02_1424808389633_1.JPG
Mesela ben sanal tuşların boyutunu, şeklini, rengini değiştirdim ayrıca bildirim çubuğunu yazı yazdım ve saati ortaya aldım, bunlarda da renkleri değiştirdim. Bunları sadece root ile yapabiliyorsunuz.

Telefona root yaptiginiz zaman oyunlardaki god mode acilmis gibi olur :) Ozetle yapmayi istediginiz herseyi fazlasiyla yapabilirsiniz. Sadece xda developers sitesindeki telefonuna ait odaya girmeniz yeterli :)

Şöyle bir seçenekte var. Hayır ben Root, Rom işine girmek istemiyorum dersen.Play Store'dan "Launcher" diye artırsan bir çok seçenek var, telefonun görünümünü değiştirmek için. Senin anlayacağın tema değiştirme diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı