Root ne işe yarar?

Makaleler
4
Yer
Denizli
Birçok kez Root yapma gibi videolara ve konulara rastladım. Ben de bir konu açmak istedim, Google'da arattım ama pek bir şey anlamadım. Kısaca bana özetlerseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
ROOT atıldıktan sonra erişime açılan birçok program ile telefonun incıını cıncıını değiştirebiliyorsunuz. İşlemci hızını düşürüp yükseltmekten, pil tasarrufunun sınırlarınızı zorlayabilir veya performansı telefon ısınsa bile sürdürmeye zorlayabilirsiniz. Bunun dışında genellikle resmi kernel dışında custom kernellerden bazıları telefonu çok daha iyi yönetiyor ve stok halde hiçbir şey yapılmasa bile değiştirilen yazılım sayesinde daha stabil çalışma ve daha iyi batarya performansı sunabiliyor. Bunun dışında dediğim gibi ROOT'a özel bazı programlar ile enteresan şeyler de yapılabiliyor :)

ROOT telefonun tüm özel erişimlerine erişmenizi sağlar. Bu durumda telefonunuz garanti dışına çıkacaktır ve epey riskli bir durumdur. İnternette araştırırsan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin. Kısacası bilgi edinmeden ROOT olaylarına falan girmeni önermem yoksa epey başın ağrır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı