Root Ne İşe Yarar?

KertmeyenKele0

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sorum açık GM 4G kullanıyorum nedir, nasıl atılır, neye yarar yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ROM kurabilirsin. Gereksiz programları silebilirsin. Ama yerinde olsam yapmazdım. Çünkü android işletim sisteminin en güncel sürümlerini alıyor telefonunuz. Ayrıca garantisi geçersiz sayılır eğer stock ROM kurmazsanız.

Rootlanmış telefon her prpgramı yönetici olarak çalıştıran bilgisayarın bir tık fazlası gibidir. Sistemin kontrolü tamamen sizdedir. Rom atabilir, bloatware silebilir, yedekleme vb sadece rootla çalışabilen programları kurabilirsiniz.

Root atmak için telefonu bilen birisi daha iyi yardımcı olabilir ancak garanti dışı kalacağı için öncesinde iyi tartmak lazım

yönetici olarak çalıştıran bilgisayarın bir tık fazlası gibidir.
Yanlış karşılık. Root yani Kök Dizin erişimi tam anlamıyla Yönetici izinleridir. Herhangi bir işletim sistemindeki gibi en yetkili kullanıcı odur. İstediği dosyayı değiştirme yetkisine sahiptir. Fakat normal kullanıcı bu izne sahip değildir. Unix sistemlerdeki yönetici profil kimliği Windows (NT) ile benzer değildir. Karıştırmayın.
Evet arkadaşlar sorum açık GM 4G kullanıyorum nedir, nasıl atılır, neye yarar yardımcı olursanız sevinirim.
Tavsiyem, cihazda neyden memnun olup, olmadığına göre ve tecrübene göre değişir.

ROM kurabilirsin. Gereksiz programları silebilirsin. Ama yerinde olsam yapmazdım. Çünkü android işletim sisteminin en güncel sürümlerini alıyor telefonunuz. Ayrıca garantisi geçersiz sayılır eğer stock ROM kurmazsanız.
Oreo almayacak 4G ve 5D. Ben 5D kullanıyorum, 4G'nin aynısı, neden çıkardılar, çıkarttılar da neden farklı özelliklerle çıkarmadıklar bilmiyorum ama Resurrection ROM ile kullanıyorum. Bildirim çubuğuna ikon eklemesinden tut pil moduna kadar herşey var içinde. Konuyu açan arkadaş hangi sürümü istediğini söylerse yardımcı olurum, en son custom Oreo ROM'u çıktı, onun için de önceki sürümler için link atabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı