Rootkit Windows 10 sıfırlamasıyla silinir mi?

Dürüst olmak gerekirse, Windows sıfırlamanın ne yaptığı hakkında hiç bir fikrim yok :D Neyi siler, neyi eski ayarına döndürür bilmiyorum ve virüs temizleme için de uygun bir yöntem olduğunu düşünmüyorum.
Rootkit silmeniz için illa ki format atmanız gerekmez. Ama fark etmez derseniz en iyi seçenek o tabii.

Windows 10 sıfırlamasını remove everything yani her şeyi sil şeklinde yaparsanız silinir. Rootkit'lerin tespit edilmesi zordur. Bulaştığını anlayabiliyorsanız o rootkit zaten amacını kaybetmiş demektir. Kaspersky, Bitdefender falan tespit eder, siler diye düşünüyorum.

Bir kaç sorun daha var diye toptan halledeyim dedim sonuç alamayanlar da olduğu için tedirginlendim Malwarebytes Anti Rootkit
öneriyorlar tamamen temizler mi ?
Malwarebytes anti-virüs konusunda başarılı bir şirkettir, bence temizler ama kalıntı kalma ihtimali var tabi "tamamen" diye bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı