Rootlu bir telefonun kullanılmasında sakınca var mıdır?

Eren.exe

Hectopat
Merhabalar. Eskiden root hakkında bilgim olmamasına rağmen root atmıştım. Bu telefonu kullanabilir miyim, güvenlik açısından riskli midir?

Kingroot ile vs atmadıysan sorun yok. Güvenlik açısından da uygulama kurup yetki verirken dikkat et, rootlu telefonlarda her dosyaya erişilebildiği için tehlike mevcut.

Kingroot ile vs atmadıysan sorun yok. Güvenlik açısından da uygulama kurup yetki verirken dikkat et, rootlu telefonlarda her dosyaya erişilebildiği için tehlike mevcut.

Katılıyorum hocama. Android kullandığım dönemde sürekli root ile kullandım, aynı şekilde uzun süredir ise Apple'ı Jailbreak ile kullanıyorum. İkisinin de güvenlik konusunda açıkları var(ne yaptığını bilmeden önüne gelen ilk yerden crack oyun indirip virüs bulaşması gibi.)

Hocam ne ile atıldığını hatırlamıyorum. Telefona format atıldı SuperSu var şuanda. Rootu nasıl kaldırabilirim? Telefonu aslında ben kullanmıyorum şuan dedem kullanacak antivirüs yüklemeli miyim?

Hocam ne ile atıldığını hatırlamıyorum. Telefona format atıldı SuperSu var şuanda. Rootu nasıl kaldırabilirim? Telefonu aslında ben kullanmıyorum şuan dedem kullanacak antivirüs yüklemeli miyim?
Banka uygulamalarına girmiyorsa, sadece arama yapacak ve bir şeyler kurma konusunda da meraklı değilse almana gerek yok. ROM atman lazım diye biliyorum ama şuradaki rehber farklı seçenekler sunmuş.

Banka uygulamaları ile ilgili yanlış anlaşılmayı düzelteyim. Banka uygulamalarına güvenlik için demiyorum, direkt uygulamalar root tespit ettiğinde girmeyi önlüyor. Çalışmıyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı