Rotring 500 vs Grip 2010

Fikrinizi değiştirmezsiniz belki ama yazayım ben yine de. Yukarıdaki fotoğrafta bulunan kalemlerin yarısından çoğuna sahibim, kalanlar da arkadaşlarımdan ödünç aldıklarım. İçlerinden en uzun süre kullandığım net olarak 120 A3DX oldu sonra Steadtler geliyor. Yazı yazmaya ikisi de biçilmiş kaftandır, 120 A3DX'i bana hocam tavsiye etmişti. Pentel markasının zaten mekanizması ömürlüktür bu modeli de markanın en rahat kalemi. O hocam tam bir kalem koleksiyoncusu, günlük olarak kullandığı kalem de o idi. Tercih sizin tabii, söylediğim kalemlerden hangisi alırsanız alın kaybetmediğiniz sürece yarı yolda bırakmazlar. 🙂

Hocam resimdeki kalem bu değil mi?
Atılan linkte bayağı bir pahalıya geliyordu da 50TL'ye görünce şaşırdım biraz. Bunu da alabilirim eğer doğru kalemse. Bir de gövdesi plastik değil mi bu kaleminde?

Hocam resimdeki kalem bu değil mi?
Atılan linkte bayağı bir pahalıya geliyordu da 50TL'ye görünce şaşırdım biraz. Bunu da alabilirim eğer doğru kalemse. Bir de gövdesi plastik değil mi bu kaleminde?
Evet, bu kalem, ben baktığımda görmedim bu fiayata kusura bakmayın. 😅

Nasıl yani? Bu kalem metal değil mi?
Tutma bölümü ve aşağısı metal. Mat siyah olan orta gövde plastik, üst kısmın çoğunluğu ise metal. Yani tam metal bir kalem değil. Fakat biraz ağır bir kalem ve ucu içine girmiyor. Kalem çeviren biriyseniz, uç tarafını kırmanız an meselesi olur. Ayrıca, yazı yazmak için alıyorsanız pek tavsiye etmiyorum. Tutma bölümü tırtıklı metalden yapılma olduğu için bir süre sonra elinizi acıtmaya başlıyor.

Bunu yazmayı unutmuşum. Evet, plastik. Aldıysanız geldiğinde görürsünüz zaten, ben başka kalemde böyle malzeme görmedim.
Bunu yazmayı unutmuşum. Evet, plastik. Aldıysanız geldiğinde görürsünüz zaten, ben başka kalemde böyle malzeme görmedim. 🙂
Uzun yazılarda rahat mı ve el terleyince kayar mı?

Bunu yazmayı unutmuşum. Evet, plastik. Aldıysanız geldiğinde görürsünüz zaten, ben başka kalemde böyle malzeme görmedim. 🙂
Peki sizin attığınız ile konuyu oluşturanın attığı linkte çok fiyat farkı var neden? Eğer orijinal ise almayı düşünüyorum.

Peki sizin attığınız ile konuyu oluşturanın attığı linkte çok fiyat farkı var neden? Eğer orijinal ise almayı düşünüyorum.
Gördüğüm kadarı ile aynı.
@Barisdkmn elinize ulaşınca açıp mekanizmasını atın bir bakayım orijinal mi. O mekanizmanın çakmasını yapamazlar. 😀

Gördüğüm kadarı ile aynı.
@Barisdkmn elinize ulaşınca açıp mekanizmasını atın bir bakayım orijinal mi? O mekanizmanın çakmasını yapamazlar. 😀

Bu arada sizin önerdiğiniz kalemi alacağım pentel yerine ise grip Edition glam alacağım, hem fiyatı uygun geldi hem de rengi çok hoş. Şu an iademin gelmesini bekliyorum, gelir gelmez alacağım. Elime ulaşınca mekanizmayı detaylı şekilde buraya atarım, tekrardan teşekkürler her şey için.

Dosya Ekleri

• 20230324_161433.jpg
    20230324_161433.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı