Rotring Rapid kalem 37 TL

Ben okuyorken en son kırtasiyeye gittiğimde bu 4.5-5 TL falandı. :D

N'olmuş piyasaya. :(

Babam ben 7 yaşımdayken bana bi' kalem hediye etmişti. Bayağı lüks bir kalemdi geçen gün baktım 1000 TL mi neydi.

Şu model olabilir Cross'un bir kalemiydi;

Tam modeli hatırlamıyorum.

Rotring en sağlam markalardan birisi. Gayet de iyi bir model seçmişsin. Ama tutma yeri herkese hitap etmeyebilir.

Kalemde bir kaç markadan şaşmamakta fayda var: Tombow, Rotring, Uni ball. Genelde Alman ve Japon yapımı kalem markaları en iyi kalemleri üretiyor. Almanlarınki çok sağlam iken Japonlarınki çok ergonomik oluyor. Uçlu kalemi Japonların bulduğunu da eklemek gerek tabi. Lisede çok Faber Castell kalem kullandım ama aynı fiyata, belki daha ucuza alabileceğim bir Tombow kadar rahat yazamıyor. Uniball Kuru Toga eğer çok yazı yazıyorsan altın değerinde bir kalem. Aynı şekilde elimde bir Tombow Olno var. Uzun zamandır favori kalemimdir kendisi. Müthiş bir ergonomisi var. Uzun saatler yazı yazmak için birebir.
1625428021763.png

Bu saydığım 3 marka dışında Scrikss'in ve Pensan'ın kalemleri de güzeldir.

Rotring en sağlam markalardan birisi. Gayet de iyi bir model seçmişsin. Ama tutma yeri herkese hitap etmeyebilir.

Kalemde birkaç markadan şaşmamakta fayda var: Tombow, Rotring, Uni ball. Genelde Alman ve Japon yapımı kalem markaları en iyi kalemleri üretiyor. Almanlarınki çok sağlam iken Japonlarınki çok ergonomik oluyor. Uçlu kalemi Japonların bulduğunu da eklemek gerek tabii. Lisede çok Faber Castell kalem kullandım ama aynı fiyata, belki daha ucuza alabileceğim bir Tombow kadar rahat yazamıyor. Uniball Kuru Toga eğer çok yazı yazıyorsan altın değerinde bir kalem. Aynı şekilde elimde bir Tombow Olno var. Uzun zamandır favori kalemimdir kendisi. Müthiş bir ergonomisi var. Uzun saatler yazı yazmak için birebir.
Eki Görüntüle 1096262
Bu saydığım 3 marka dışında Scrikss'in ve Pensan'ın kalemleri de güzeldir.

Önerin için teşekkürler hocam. Eskiden kalemlerin rahatlığı pek umursamazdım şimdilerde biraz paraya kıyıp iyi bir şeyler alalım dedik umarım üzülmeyiz. Faber-Castelin Grip modelini alacaktım ama eski kalitesi yokmuş ve tutma yeri değişmiş ondan Rotring gözüme çarptı bakalım gelince deneyimleyeceğiz :)

Geri
Yukarı