Diğer Rotring Tikky Versatil, Uçlu Kalem 0.7 mm 69.90 TL

AdaBagcibasi

Hectopat
Süper Moderatör
Makaleler
8
Daha fazla  
Klasik kalemlerden birisi, eminim çoğumuz en az bir kere kullanmışızdır. Enflasyondan dolayı bu fiyatlara kadar gelmiş, gördüğümde şaşırdım açıkçası fakat şu anda orijinal olduğuna emin olup alabileceğiniz sayılı yerlerden birisi Amazon'da piyasadaki en ucuz fiyatına satılıyor. Farklı renkleri de mevcut.

1706817070125.png

Son düzenleme:
Klasik kalemlerden birisi, eminim çoğumuz en az bir kere kullanmışızdır. Enflasyondan dolayı bu fiyatlara kadar gelmiş, gördüğümde şaşırdım açıkçası fakat şu anda orijinal olduğuna emin olup alabileceğiniz sayılı yerlerden birisi Amazon'da piyasadaki en ucuz fiyatına satılıyor. Farklı renkleri de mevcut.

Eki Görüntüle 2104790

Elimde bunlardan 8-9 tane var. Hiçbirini kullanmıyorum. En son rehber hocasından TR-fine vario 0.5 kalem arakladım. Kalemin uç ayarı bozukmuş orayı söküp öyle kullanıyorum. 0 fiyatını görünce afalladığım için gözbebeğim oldu.
Bu arada Tikky 0.7 yerine bulabilirseniz grip 1345 0.5 çok daha iyi. Daha dengeli bir yazısı var.

Eki Görüntüle 2104790
Bu kalem dolar 1 TL civarlarında iken bile 5 TL'nin altına düşmüyordu. Şimdilerde daha uygun aslında :D

Bu kalemin iki farklı üretim yeri varmış heralde bir tanesi kötü olanmış. Geçen de böyle bir indirime girmişti. Aldım. Çok dandikti.

Bu yeni Tikky'ler eski Tikky'lerin yerini hiçbir zaman tutamadı. Rotring 500 kullanması çok daha keyifli bir kalem. Rotring 500 veya Rotring Rapid tercih ederim. 1 numaram da pentel graph 1000.

Eski Tikky de şu:

Geri
Yukarı