Rottweiler beslemek mantıklı mı?

Chavos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yavru iken alacağım ve her şeyi ile ben ilgileneceğim. Kesinlikle ve kesinlikle kavga dövüş agresiflik gibi şeylerle büyütmeyeceğim. Bir yandan da bu köpeklerde önemli olan hiyerarşi kuralını uygulayarak devam edeceğim.

Sizce sıkıntı çıkar mı?

Birden ısırma fazla agresiflik gibi?

Neler yapmalıyım?

Nasıl yetiştirirsen öyle büyür ve senin sadece ona karşı olan değil durumlara insanlara ve çevreye karşı olan davranışlarını da ezberleyebilir.
Gerekli tüm aşılarını yaptırıp düzenli şekilde bir veteriner hekime göstermeni tavsiye ederim.
Agresyon sorunu belki stresten dolayı olabilir ama pek sanmıyorum.
Sürekli ilgi ve oyun ister eğer ihtiyaçlarını karşılayamayacaksan hiç bulaşma derim ve son olarak köpeği doğru bir şekilde bol bol sosyalleştirin.

Nasıl yetiştirirsen öyle büyür ve senin sadece ona karşı olan değil durumlara insanlara ve çevreye karşı olan davranışlarını da ezberleyebilir.
Gerekli tüm aşılarını yaptırıp düzenli şekilde bir veteriner hekime göstermeni tavsiye ederim.
Agresyon sorunu belki stresten dolayı olabilir ama pek sanmıyorum.
Sürekli ilgi ve oyun ister eğer ihtiyaçlarını karşılayamayacaksan hiç bulaşma derim ve son olarak köpeği doğru bir şekilde bol bol sosyalleştirin.

Bu köpekler de liderlik duygusu oluşturmak önemliymiş. Sahibin bunu yapması gerekiyormuş. Onu nasıl yapabilirim?

Beni nasıl takmasını sağlayabilirim?

Yavru alırsan zaten pek bir şey yapmana gerek kalmaz. Büyük almanı hiç tavsiye etmiyorum. Ona biraz güvenli ılıman yaklaştıktan sonra patronun kendin olduğunu göstermen gerek. Gerek el işaretleri ile gerek sözlü uyarı ile.

Yavru alırsan zaten pek bir şey yapmana gerek kalmaz. Büyük almanı hiç tavsiye etmiyorum. Ona biraz güvenli ılıman yaklaştıktan sonra patronun kendin olduğunu göstermen gerek. Gerek el işaretleri ile gerek sözlü uyarı ile.

Mesela yanlış bir şey yaptığın da ona yavaşça okşuyorcasına tokat atıp ona kızmam onu agresifleştirmez değil mi?

Kafamda ki genel soru bu.

Mesela yanlış bir şey yaptığın da ona yavaşça okşuyorcasına tokat atıp ona kızmam onu agresifleştirmez değil mi?

Kafamda ki genel soru bu.
Agresifleştirebilir. Kaşlarını çatıp onaylamaz şekilde "hııı" diyebilirsin, "şştt" diye dikkatini kendine çekip uyarabilirsin.

Bu konuyla ilgili uzman videoları var onlara bak. Köpeklerin içinde hala kurt güdüleri vardır ve sürü liderinin lafını dinlerler. Onun kafasına kimin lider olduğunu kazıman gerekiyor.

Bu köpekler de liderlik duygusu oluşturmak önemliymiş. Sahibin bunu yapması gerekiyormuş. Onu nasıl yapabilirim?

Her köpekte liderlik duygusu oluşturmak önemli.

Ona size ihtiyacı olduğunu kanıtlamaya çalışabilirsiniz ve aynı zamanda onu ödüllendirerek sizden ödül beklemesini sağlayarak kendinize bağlı yapabilirsiniz.

Yasaklı ırklar yasası Rottweiler cinsini kapsamıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı