Routeri dağıtıcı olarak kullanmak

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam ben bu routeri almayı düşünüyorum. Hem modem eski hem de dağıtıcı lazım. Bizim şu anki dağıtıcı en fazla 100 Mbps destekliyor. Bu almak istediğimi de dağıtıcı olarak kullanabilirim değil mi? WAN portuna modemden gelen kablo. Diğer porta da benim odaya gelecek Ethernet kablosu. Yardımcı olanlara teşekkürler.

Son düzenleme:
Xiaomi Yönlendirici (Router) cihazlarını "Erişim Noktası" (Acces Point) olarak kullanmak için ana modemden gelen LAN kablosunu Xiaomi cihazın WAN portuna takın. Ardından kurulum ekranından "Kablolu tekrarlayıcı" (Wired repeater) olarak ayarların. Otomatik olarak DHCP kapatacak ve modemden sıradaki IP'yi alacaktır. Sonra kablosuz ağın kullanıcı adı ve şifresini ayarlamanızı isteyecektir. Son olarak ise yeniden başladıktan sonra cihazınız kullanıma hazır hale gelecek.

Xiaomi Yönlendirici (Router) cihazlarını "Erişim Noktası" (Acces Point) olarak kullanmak için ana modemden gelen LAN kablosunu Xiaomi cihazın WAN portuna takın. Ardından kurulum ekranından "Kablolu tekrarlayıcı" (Wired repeater) olarak ayarların. Otomatik olarak DHCP kapatacak ve modemden sıradaki IP'yi alacaktır. Sonra kablosuz ağın kullanıcı adı ve şifresini ayarlamanızı isteyecektir. Son olarak ise yeniden başladıktan sonra cihazınız kullanıma hazır hale gelecek.
Hocam biraz araştırdım da bunu fiber altyapı ile direk modem olarak kullanabiliyormuşuz doğru mudur acaba? Eğer doğruysa direk bunu kullanırım.

Geri
Yukarı