Routeri modeme bağlayamamak

FlexiDesign

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG B550-A | Ryzen 7 3800x | Gigabayte Vision RTX 3070 | Gskill TridentZ Neo 3600mhz 32GB | Aorus 500gb m2 SSD | Samsung EVO 970 1TB m2 SSD | Asus ROG LC360 Aio | FSP Aurum 1200W | Phanteks P500A White
Meslek
Game 2D Artist
Merhaba, Superonline altyapısını kullanan Vodafone'dan internet alıyorum ve çok kötü Wi-Fi sorunumuz olduğu için TP-Link AX23 Routeri aldım. Sorunum şu HG255s modemim fiber kutusu ile birlikte WAN kablosuyla birbirine bağlı ve routerin WAN girişinden modemi bir birine bağlayamıyorum. HG255s modem yerine routeri direkt kullandığımda enthernet çalışmıyor ama Wi-Fi sorunsuz şekilde interneti veriyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Recep Baltaş'ın videosunu örnek olarak yollamayın çünkü hiçbir özellik ve ayar aynı değil. Belirtmeyi unuttuğum bir şey daha Router Wi-Fi ile 192.168.1.1 sayfasına erişilmiyor ama internet kullanılabilir durumda. Ethernet çoğaltıcılar Wan girişinde işe yarar mı? veya absürt mü bir çözüm olur? Başka çözüm önerisi olan var mı? Modemin arayüzünde köprü vs gibi bir özelliğe rastlamadım.

Router konusu türkiye de kanayan yara, pek bilgi yok ve bilgi sahibide.

*****Durumu kendim çözdüm, çözümü anlatayım. Modem ile Router arasında ki Ethernet veya WAN kablosunu routerin WAN, modemin ise lan4 girişlerine taktım. Modem arayüzünde ağ geçişini otomatikten çıkardım ve kanalları otomatik seçimden çıkararak 2.4 için kanal 11, 5.4 kanal için 40 olanı işaretledim. Köprü WDS ayarlarına gelip Router arkasında bulunan MAC adresini kaydettim her iki kanal için. Router arayüzünden bağlantı tipini Dynamic IP olarak değiştirdim ve sorun çözüldü bağlantı tamamlandı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı