Router'ı Modem Olarak Kullanma

bybakir42

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. "Tp-Link Archer C50" router kullanıyorum. Operatörümün verdiği modemin tüm özelliklerini kapayıp hattı router'a veriyorum. Akabinde kullanıcı adı ve şifremi router arayüzünden "PPPOE" seçerek giriyorum. Burada internet erişimimde sıkıntı yok. Lakin ben operatörün veriği modemi iptal edip hattı resimdeki gibi bir dönüştürücü ile direkt router'a verip tek cihaz kullanmak istiyorum. Mümkün müdür bunu öğrenmek istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Resim:
9678454652978.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Modem; dijital, yani sayısal veriyi, analog sinyallere dönüştürür. Router'larda böyle bir özellik yoktur.

Kısacası; modem olmadan, sadece router ile internete bağlanamazsınız. Ayrıca modemlerde routing işlemi yapılır. Router bu yüzden normal kullanıcılarda fazla görülmez.
Modem; dijital, yani sayısal veriyi, analog sinyallere dönüştürür. Router'larda böyle bir özellik yoktur.

Kısacası; modem olmadan, sadece router ile internete bağlanamazsınız. Ayrıca modemlerde routing işlemi yapılır. Router bu yüzden normal kullanıcılarda fazla görülmez.

Çözüm
Bildiğim kadarıyla modem özelliği olmayan Router'ler modem olarak kullanılmıyor, bende Asus n16 modem& Router cihazı var sadece Router'ler modem olarakta kullanılabilseydi ikisi bir arada modem yapmazlardı diye düşünüyorum

Modem özelliğinden kastınız tam olarak nedir? Rj11 girişi mi veya pppoe bağlantı seçeneği mi?
Router'inin adını İnternet'e yazınca sadece Router özelliğinin olduğu yazıyor Modem özelliği yok Rj11 girişide yoktur zaten onun. Modem özelliğinden kastım Modemler Dsl yani Rj11 kablosundan gelen bağlantıyı içerisinde İnternet'e dönüştürüyor, Routerler İnternet'e dönüşmüş bağlantıyı yayıyor seninki sadece Router olduğu için hazır İnternet bağlantısı gerektirir onun içinde önce bir Modeme ihtiyacın var demek oluyor.

Merhaba. TTNet fiber kullanıyorum ve modemimde problem çıktığı için dün Vatan Bilgisayar'a aşağıda ki üründen satın almaya gittim. Satıcı bunun router olduğunu ve internete bağlanamayacağımı söyledi. Evde TTnet'in GPON'u var ve çalışıyor. WAN bağlantısı ile bu routerı internete bağlanmak için kullanabilir miyim? İlla bu olacak diye bir kaidemiz de yok ayrıca. Başka öneriniz varsa(sinyal gücü kuvvetli, yan daireden de sorunsuz kullanılabilecek), onu da düşünebilirim. Teşekkürler,

Geri
Yukarı