Rehber RPCS3 oyun nasıl güncellenir?

Forumda bir hayli RPCS3 rehberim oldu ancak her konuda teker teker bahsetmemek için güncellemeleri ayırmaya karar verdim.

Bu rehberimizde oyunlar nasıl güncellenir, hangi programla güncellenir gibi konuları esas alacağız.

1- Programı edinmek​

1. Linke giriş yaptıktan sonra, kullandığımız işletim sistemine göre "egui" olanını indiriyoruz, eğer cli versiyonunu indirirseniz herhangi bir grafik arayüzü olmadığı için işlemleri konsol üzerinden yapmalısınız, bu da deneyimsiz kullanıcı için çok zor bir durum oluşturur. Bunu engellemek için egui versiyon indiriyoruz. Ben windows olanını yani rusty-psn-egui-windows.zip dosyasını indiriyorum. Rehberimize Windows 10 ile devam edeceğiz çünkü.
  2. Programı boş bir klasör içine çıkartın.

2- RPCS3 içinde oyunun seri numarasını almak (versiyon kodu)​

1. Güncellemek istediğimiz oyuna sağ tıklıyoruz ve Copy Info > Copy Serial diyoruz.
1.png

3- Rusty PSN programını açıyoruz
  1. Biraz önce kopyaladığımız kodu Title Serial kısmına yapıştırıyoruz ve Search for Updates diyoruz.
  2. Çıkan sonuçlarda yukarıdan Download All butonuna basıyoruz ve hepsini indirmesini bekliyoruz.
2.png

3- Güncellemeyi oyuna uygulamak​

1. RPCS3'de File > Install Packages/Raps/Edats kısmından demin indirilen dosya(lar) yani programı oluşturduğunuz klasör içinde pkgs klasörünü göreceksiniz ve içinde seri numarası görmüş olacaksınız onun içinde de PKG dosyamız var, işte bu dosyayı seçip yüklüyoruz.
3.png

Dosyayı seçtiğimizde böyle bir bilgi ekranı gelecek, ekrandaki yazılar oyundan oyuna değişir ancak genel anlamda bu versiyonu yükseltmek istediğinizi soran ve güncelleme içeriğinden bahseden yazılar olur.

Eğer her şeyi doğru yaptıysanız RPCS3 konsolunda böyle bir çıktı verecektir:

4.png

Tabii ki oyun ve dosya ismi farklı olacak.

Bu sayede oyuna güncelleme yaptınız. İnen PKG dosyalarını silebilirsiniz yer kaplamaması açısından ancak Rusty PSN durabilir, benim gibi emülatörle çok oyun oynuyorsanız bu program hayat kurtarıcıdır.

Kaynaklar:

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır ben şimdi bir siteden GoW 3 Remastered yükledim fakat 85 part halinde bunları ayıklayınca içinden bir daha Windows RAR'ı çıkıyor ve rpsc3 bu dosyaları görmüyor oyunu tek part halinde indirebileceğim bir site var mı araştırdım fakat anlamadım ilk defa böyle bir uygulama kullandığım için.

Tamamdır ben şimdi bir siteden GoW 3 Remastered yükledim fakat 85 part halinde bunları ayıklayınca içinden bir daha Windows RAR'ı çıkıyor ve rpsc3 bu dosyaları görmüyor oyunu tek part halinde indirebileceğim bir site var mı araştırdım fakat anlamadım ilk defa böyle bir uygulama kullandığım için.
Maalesef, nereden indireceğiniz konusunda bir açıklama yapamam. Ayrıca GoW 3 için ayrı rehberim var ona göz atabilirsiniz.

RAR'dan çıkardığınızda içindeki RAR dosyası açılabiliyor mu?

Maalesef, nereden indireceğiniz konusunda bir açıklama yapamam. Ayrıca GoW 3 için ayrı rehberim var ona göz atabilirsiniz.

RAR'dan çıkardığınızda içindeki RAR dosyası açılabiliyor mu?

Açılabiliyor onun içinde de PS3_game PS3_uptade PS3_dısc.Sfb var fakat bu dosyalar diğer rarlardada aynı hepsini birden okuyor mu rpsc3?

Açılabiliyor onun içinde de PS3_game PS3_uptade PS3_dısc.Sfb var fakat bu dosyalar diğer rarlardada aynı hepsini birden okuyor mu rpsc3?
O dosyaları da RAR'dan çıkarın, indirdiğiniz yerde oyunu versiyonu yazar. O versiyon ismiyle klasör oluşturup dediğiniz dosyaları bu klasöre çıkarın ve RPCS3/dev_hdd0/disc içine bu klasörü kopyalayın. Daha sonra oyun RPCS3 de çıkacak, ayarlarınızı da rehberime göre yaparsınız.

O dosyaları da RAR'dan çıkarın, indirdiğiniz yerde oyunu versiyonu yazar. O versiyon ismiyle klasör oluşturup dediğiniz dosyaları bu klasöre çıkarın ve RPCS3/dev_hdd0/disc içine bu klasörü kopyalayın. Daha sonra oyun RPCS3 de çıkacak, ayarlarınızı da rehberime göre yaparsınız.

Tamamdır dostum çok teşekkürler iyi sosyaller :)

Her seyi yapıyorum "succesfully installed" yazıyor ama oyunun sürümü değişmiyor. Başka oyunlara da güncelleme yapmıştım nasıl yapıldığını biliyorum ama bu olmuyor. Nasıl çözerim?

Geri
Yukarı