Rehber RPCS3 oyun nasıl güncellenir?

Forumda bir hayli RPCS3 rehberim oldu ancak her konuda teker teker bahsetmemek için güncellemeleri ayırmaya karar verdim.

Bu rehberimizde oyunlar nasıl güncellenir, hangi programla güncellenir gibi konuları esas alacağız.

1- Programı edinmek​

1. Linke giriş yaptıktan sonra, kullandığımız işletim sistemine göre "egui" olanını indiriyoruz, eğer cli versiyonunu indirirseniz herhangi bir grafik arayüzü olmadığı için işlemleri konsol üzerinden yapmalısınız, bu da deneyimsiz kullanıcı için çok zor bir durum oluşturur. Bunu engellemek için egui versiyon indiriyoruz. Ben windows olanını yani rusty-psn-egui-windows.zip dosyasını indiriyorum. Rehberimize Windows 10 ile devam edeceğiz çünkü.
  2. Programı boş bir klasör içine çıkartın.

2- RPCS3 içinde oyunun seri numarasını almak (versiyon kodu)​

1. Güncellemek istediğimiz oyuna sağ tıklıyoruz ve Copy Info > Copy Serial diyoruz.
1.png

3- Rusty PSN programını açıyoruz
  1. Biraz önce kopyaladığımız kodu Title Serial kısmına yapıştırıyoruz ve Search for Updates diyoruz.
  2. Çıkan sonuçlarda yukarıdan Download All butonuna basıyoruz ve hepsini indirmesini bekliyoruz.
2.png

3- Güncellemeyi oyuna uygulamak​

1. RPCS3'de File > Install Packages/Raps/Edats kısmından demin indirilen dosya(lar) yani programı oluşturduğunuz klasör içinde pkgs klasörünü göreceksiniz ve içinde seri numarası görmüş olacaksınız onun içinde de PKG dosyamız var, işte bu dosyayı seçip yüklüyoruz.
3.png

Dosyayı seçtiğimizde böyle bir bilgi ekranı gelecek, ekrandaki yazılar oyundan oyuna değişir ancak genel anlamda bu versiyonu yükseltmek istediğinizi soran ve güncelleme içeriğinden bahseden yazılar olur.

Eğer her şeyi doğru yaptıysanız RPCS3 konsolunda böyle bir çıktı verecektir:

4.png

Tabii ki oyun ve dosya ismi farklı olacak.

Bu sayede oyuna güncelleme yaptınız. İnen PKG dosyalarını silebilirsiniz yer kaplamaması açısından ancak Rusty PSN durabilir, benim gibi emülatörle çok oyun oynuyorsanız bu program hayat kurtarıcıdır.

Kaynaklar:

Son düzenleyen: Moderatör:
selamlar, Gran Turismo 6 edindim. RPCS3 e yüklediğimde sağ tık menüsünde serial gelmiyor. ne yapmalıyım?

Decrypted versiyon bendeki. 4 farklı mod var sanırım. Doğru olan hangisidir?

selamlar, Gran Turismo 6 edindim. RPCS3 e yüklediğimde sağ tık menüsünde serial gelmiyor. ne yapmalıyım?

Decrypted versiyon bendeki. 4 farklı mod var sanırım. Doğru olan hangisidir?
İndirdiğin yerde seri numarası yazar.

i5 9600K işlemci, GTX1080 ve 16 GB RAM var. Kasmadan PS3 oynatır mı? Ve her oyunu oynayabiliyor mu? Bazı emulatörler yanlış hatırlamıyorsam oyun seçiyordu eskiden.

Geri
Yukarı