RS200 VS 250SR

Hız 1. Öncelik ise dominar 250 ikisinden de hızlı. Görünüş 1. Öncelik ise cf 250sr hepsinden daha güzel gözüküyor. Yedek parça bulunurluğu, servis usta bulunurluğu, yedek parça fiyatlarında bajaj çok daha avantajlı. Bir de 250sr ayarında Rks R250 var. Çift silindir güzel bir motor. Kullananlar şimdilik memnun ama rksye ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Rs 200 çöpün çöpü bir motor. 250sr i tercih ederim ikisinden birini alcak olsam. 2. el japon 50 bindeki motorlar bu 2 çöptende iyidir.

Rs 200 çöpün çöpü bir motor. 250sr i tercih ederim ikisinden birini alcak olsam. 2. el japon 50 bindeki motorlar bu 2 çöptende iyidir.
Bajaj övücüsü değilim ama sadece bakımları yaparak 100 bin km gidebilen bir bloğa sahip motor nasıl çöpün çöpü oluyor onu merak ettim. Millet aynı bloğa sahip ns 200lerle senelerdir kurye atıyor. 100 bini deviriyor sıkıntısız. Tabii ki bir japon kalitesinde değil ama çöp demek de haksızlık. Neye göre çöp?

Bajaj övücüsü değilim ama sadece bakımları yaparak 100 bin km gidebilen bir bloğa sahip motor nasıl çöpün çöpü oluyor onu merak ettim. Millet aynı bloğa sahip ns 200lerle senelerdir kurye atıyor. 100 bini deviriyor sıkıntısız. Tabii ki bir japon kalitesinde değil ama çöp demek de haksızlık. Neye göre çöp?
Grenaj kalitesi iğrenç. Daha 7 binde olanını kullandım devamlı grenaj sesi geliyor. 200 lük motora göre çok ağır. Gidon hiç racing motorlar gibi değil saçma bir görüntüsü var. Göstergede de nerdeyse her motorda olan vites göstergesi o motorda yok.

Grenaj kalitesi iğrenç. Daha 7 binde olanını kullandım devamlı grenaj sesi geliyor. 200 lük motora göre çok ağır. Gidon hiç racing motorlar gibi değil saçma bir görüntüsü var. Göstergede de nerdeyse her motorda olan vites göstergesi o motorda yok.
Zaten motoru da japon parasına satmıyorlar. Gayet uygun bir fiyatla satılıyor. Fiyatı düşürmek için de illa ki bir yerden kısacaklar. Mekanik kısımdan kısılacağına grenajlardan kısılması çok mantıklı. Zaten 250SR’ın da grenaj kalitesi rs200den çok da iyi değil. Bunun yanında motor racing veya super sport değil. Sport touring demek daha mantıklı. O sınıfa daha çok uyuyor.

Sonuç olarak;

Japon alabilecek bütçeye sahip adam dönüpte buna bakmaz. Bakmamalı. R25 mi rs200 mü diye bir soru olmamalı yani. Bu motorlar düşük bütçeli motorlar. Çok bir beklenti içinde olursan hayal kırıklığın büyük olur. Ödediğin paranın karşılığını iki motor da veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı