.rss kod yapısı doğru mu?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
[CODE title="Feed Kod Yapısı"]<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<rss version="2.0">

<channel>
<title>Ana başlık</title>
<link>https://www.domainadi.com</link>
<description>Free web building tutorials</description>
<item>
<title>RSS Tutorial</title>
<link>https://https://www.domainadi.com/deneme.html</link>
<description>New RSS </description>
</item>
<item>
<title>XML Tutorial</title>
<link>https://www.domainadi.com/üye-ol.html</link>
<description>New XML</description>
</item>
</channel>

</rss>[/CODE]

1641296599670.png

RSS Validator 3 tane uyarı verdi.

Kodunu burada test edip gerekeni yaparsın: W3C Feed Validation Service, for Atom and RSS

Eki Görüntüle 1260769
RSS Validator 3 tane uyarı verdi.

Kodunu burada test edip gerekeni yaparsın: W3C Feed Validation Service, for Atom and RSS

Evet şu tarz hatalar var. ama aslında bana normal geldi ama siz bir bakın isterseniz.

Sorry​

This feed does not validate.

• line 18, column 16: Undefined description element: p (9 occurrences) [help]
    <description><p>Mega kent istanbul denildiğinde ilk sıralarda kadıköyün n ...
    ^
  • line 58, column 367: XML parsing error: <unknown>:58:367: mismatched tag [help]
    ... orange"><strong>Çekmeköy eşya depolama</span></strong> firmamız depolama ...
    ^
In addition, interoperability with the widest range of feed readers could be improved by implementing the following recommendations.

• line 10, column 30: Image title doesn't match channel title [help]
    <title>İstanbul Eşya Depolama</title>
    ^
  • line 19, column 1: item should contain a guid element (8 occurrences) [help]

Evet şu tarz hatalar var. ama aslında bana normal geldi ama siz bir bakın isterseniz.

Sorry​

This feed does not validate.

• line 18, column 16: Undefined description element: p (9 occurrences) [help]
  • line 58, column 367: XML parsing error: <unknown>:58:367: mismatched tag [help]
In addition, interoperability with the widest range of feed readers could be improved by implementing the following recommendations.

• line 10, column 30: Image title doesn't match channel title [help]
  • line 19, column 1: item should contain a guid element (8 occurrences) [help]
XML parsing error önemli gibi geldi bana. Syntax hatası olabilir mi?

Komple hatalı bu. HTML etiketlerini de XML içine gömmüşsün ama bu yaptığın XML syntax hatalarına sebep oluyor. Mesela <strong> etiketi var ama XML bunu kendi tanımladığın bir tag olarak algılıyor ve kapatılmadığı için hata sayıyor. XML içine HTML kodlarını gömme.

Komple hatalı bu. HTML etiketlerini de XML içine gömmüşsün ama bu yaptığın XML syntax hatalarına sebep oluyor. Mesela <strong> etiketi var ama XML bunu kendi tanımladığın bir tag olarak algılıyor ve kapatılmadığı için hata sayıyor. XML içine HTML kodlarını gömme.
Doğrusunu düzelterek yollayabilirmisin?
bir de html uyarlaması yaptım.

Doğrusunu düzelterek yollayabilirmisin?
bir de html uyarlaması yaptım.
Doğrusunu yapmak benim bileceğim iş değil çünkü senin yapmak istediğin şeyi bozabilirim. Sen içerisini HTML etiketleriyle doldurduysan büyük ihtimalle bir script yardımıyla otomatik olarak bu XML dosyasını oluşturdun ve ben amacını bilmiyorum. O yüzden yapabileceğim maksimum yardım bu kadar, kusura bakma. Yine hata olursa yaz.

Siz ne yapmak istediğimi anlamadınız galiba aşağıda paylaşmış olduğum linkten belki ne yapmak istediğimi anlarsınız.

Siz ne yapmak istediğimi anlamadınız galiba aşağıda paylaşmış olduğum linkten belki ne yapmak istediğimi anlarsınız.
Ben ne yapmak istediğinizi anladım, RSS Feed'ini biliyorum ama o feed'i oluşturmam için projeye tam hakimiyetim olması lazım. O yüzden benim işim değil. Size yine de şunu söyleyeyim, eğer kodun içinde HTML tag'lerinin olmasını istiyorsanız en azından espace tag'leri kullanın.

Ya da şöyle bir çözüm yolu varmış:

<description><![CDATA[this is <b>bold</b>]]></description>

Yeni konular

Geri
Yukarı